00:21 13 Mar '09

U2 zmienia Apple na Research In Motion?

U2 zmienia Apple na Research In Motion? ^  ^  ^  ^

Zespół rockowy U2 ujawnił interesujące informacje dotyczące najbliższej trasy koncertowej. Sponsorem światowego tournee ma być firma Research In Motion (RIM) - rywal Apple i producent smartfonów BlackBerry.

Zarówno U2 jak i RIM nazywają to przedsięwzięcie "wspólną wizją". Czyżby U2 powoli rezygnowało z kilkuletniej współpracy z Apple?

Producent smartfonów BlackBerry zostanie sponsorem trasy koncertowej U2 "360 Tour". Oczekuje się, że będzie to wielkie wydarzenie muzyczne roku 2009. Manager zespołu, Paul McGuinness powiedział, że ta trasa koncertowa będzie pierwszym etapem dłuższej współpracy i "wspólnej wizji" zespołu i RIM. Współpraca ta ma także w dłuższym okresie przyczynić się do rozwoju multimedialnych/muzycznych rozwiązań stosowanych w smartfonach BlackBerry i przyciągnąć do produktów RIM fanów U2.

W ramach "360 Tour" zespół zawita do czternastu miast europejskich (6 sierpnia 2009 koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie, sprzedaż biletów od 20 marca), a we wrześniu odwiedzi Amerykę Północną, gdzie m.in. zagra koncert na stadionie Soldier Field nad jeziorem Michigan (stadion drużyny Chicago Bears).

Krótka historia "przyjaźni" U2 i Apple:

# 26.10.2004 - Apple Event, premiera iPoda U2 Special Edition z udziałem i występem Bono i The Edge (czarna obudowa, czerwony Click Wheel, na tylnej części obudowy wygrawerowane laserem autografy muzyków U2)

# 2005 - premiera iPoda Video, promowała go reklama z wykorzystaniem koncertowej wersji utwory "Original of the Species" U2

# 06.2006 - kolejna wersja iPod'a Video U2 Special Edition

# czynny udział lidera U2, Bono w kampanii na rzecz walki z AIDS w Afryce, m.in. promowanie iPodów z linii tzw. (PRODUCT) RED.

  • U2roopa (źródło: własne, myapple.pl, news)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Avatar

    gero, 09:07 13 Mar '09

    No, wkońcu może zaczną czytać nasze maile :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono