02:38 8 Mar '09

Billboard o nowej trasie

Billboard o nowej trasie ^ ^ ^ ^

Oto kolejna porcja informacji o nadchodzącej trasie koncertowej. Tym razem z magazynu "Billboard".

Po pierwsze nazwa:

Artykuł dotyczący nowej trasy pojawił się na stronie "Billboardu" 6.03. Początkowo autor używał nazwy "Kiss The Future Tour". Ostatecznie zmieniono ją na "U2360°".

Po drugie plan:

Podstawowy układ trasy, to start W Europie w lipcu-sierpniu. Następnie U2 przeniosą się do Ameryki Północnej. W tym roku, w planach jest 40-45 koncertów.

W 2010 roku, w czerwcu-lipcu zespół planuje powrócić do Ameryki Północnej. Sierpień-wrzesień to Europa, a następnie Ameryka Południowa.

Przez najbliższe dwa lata U2 zagrają potencjalnie 90-100 koncertów.

Po trzecie pojemność obiektów i ceny:

360° scena umożliwia powiększenie widowni o 15%-20%, w zależności od obiektu. Taka konfiguracja otwiera również nowe możliwości skalowania cen biletów. Górny pułap ma być wyższy niż podczas Vertigo Tour, z kolei dolna granica będzie ustawiona nieco niżej.

Arthur Fogel z Live Nation przewiduje następujące pułapy cenowe - 250 dolarów, 90-95 dolarów (w zależności od rynku), 55 dolarów (dolna granica), oraz specjalna pula 10000 biletów (na każdym koncercie) w cenie 30 dolarów.

Po czwarte "golden circle":

Kiepska informacja dla tych, którzy liczyli na to, że bilet na płytę i wczesne pojawienie się pod stadionem umożliwi oglądanie zespołu z bardzo bliska. O tym czy będziemy mieli okazję podziwiać U2 z kilku metrów zadecyduje losowanie. Po raz pierwszy tę metodę zespół zastosował w czasie Elevation Tour.

Po przyłożeniu biletu do specjalnego skanera, pojawiała się stosowna informacja czy posiadacz wejściówki jest upoważniony do oglądania zespołu z "golden circle".

 • U2roopa (źródło: własne, Billboard.com)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • Śledziu, 19:13 9 Mar '09

  No też sądzę, że to bezsensowny pomysł. Krąg powinien być nagrodą za te wyrzeczenia w staniu...a odłączanie sie od ekipy to już w ogole irracjonalne. Żeby chociaż szczęśliwa osoba mogła zabierać do kręgu jednego łepka ze sobą....a nie samemu jak palec stać ;(

 • ania, 15:07 9 Mar '09

  totalny bezsens z tym losowaniem!

 • Avatar

  jackseg, 14:27 9 Mar '09

  Na jednym pozytywnym strzale na Vertigo w USA wchodzily 2 osoby niezleznie od wyniku drugiej z nich ;). No ale faktem jest ze koczowanie nic daje, a 70 % ludu nie dostanie sie do srodka. A wszystko w imie uwielbianego na zachodzie hasla: "EQUAL OPPORTUNITIES". Sprzedaz biletów przez ticketmaster równiez nie daje szans sprytniejszym bo lub sprzedawac bilety gorsze, lepsze, gorsze, lepsze... i nagle koniec ;). Lepiej sie cieszmy ze teraz grajá i ze wrócá z rok!

 • Szprot, 10:20 9 Mar '09

  Zgadzam się z poprzednikiem... Tez nie chciałabym rozdzielać się ze soją ekipą:|

 • puzzel86, 11:20 8 Mar '09

  Ciekawe, jak bym poszedł z dziewczyna na koncert i ja bym wylosował ten "golden circle" a ona nie. Pomysł trochę bez sensu.

 • frankmar, 10:03 8 Mar '09

  Jak sie nie dostane do tego golden circle to sie chyba pod stadionem zastrzele... Mam nadzieje że będzie jakiś przeciek odnośnie kiedy kupować by tam się dostać... bez sensu ta opcja jest, szczególnie dla fanów, dla których czekanie od rana to nie problem...

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Gdzieś głęboko w kącie dostrzegliśmy błysk światła i zaczęliśmy podążać w jego kierunku - Bono