23:30 26 Lut '09

Musical o "Spider-Manie" z muzyką U2 za rok

 Musical o "Spider-Manie" z muzyką U2 za rok ^ ^ ^ ^

Niedawno informowaliśmy, że Bono i spółka komponują muzykę do musicalu o "Spider-Manie". Wiemy już, kiedy teatralne przedsięwzięcie U2 ujrzy światło dzienne.

Prapremierę spektaklu "Spider-Man: Turn Off the Dark" zaplanowano na 16 stycznia. Premiera broadwayowskiej opowieści o człowieku-pająku planowana jest 18 lutego 2010.

Reżyserii produkcji, której budżet wynosi 31 milionów dolarów, podjęła się Julie Taymor (musical "Król Lew"). Tekstami i muzyką zajęli się liderzy U2, panowie Bono i The Edge.


spid


Jaka będzie broadwayowska historia człowieka-pająka? W wywiadzie dla magazynu "Q", muzycy wyznali, że przygotowane przez nich kompozycje to muzyczna podróż w lata 40., 50. i 60. - Zawsze mieliśmy potajemną ambicję, żeby zmierzyć się z taką przestrzenią klimatyczną - powiedział gitarzysta U2, The Edge.

 • U2roopa (źródło: własne, Dziennik.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam