23:30 26 Lut '09

Musical o "Spider-Manie" z muzyką U2 za rok

 Musical o "Spider-Manie" z muzyką U2 za rok ^ ^ ^ ^

Niedawno informowaliśmy, że Bono i spółka komponują muzykę do musicalu o "Spider-Manie". Wiemy już, kiedy teatralne przedsięwzięcie U2 ujrzy światło dzienne.

Prapremierę spektaklu "Spider-Man: Turn Off the Dark" zaplanowano na 16 stycznia. Premiera broadwayowskiej opowieści o człowieku-pająku planowana jest 18 lutego 2010.

Reżyserii produkcji, której budżet wynosi 31 milionów dolarów, podjęła się Julie Taymor (musical "Król Lew"). Tekstami i muzyką zajęli się liderzy U2, panowie Bono i The Edge.


spid


Jaka będzie broadwayowska historia człowieka-pająka? W wywiadzie dla magazynu "Q", muzycy wyznali, że przygotowane przez nich kompozycje to muzyczna podróż w lata 40., 50. i 60. - Zawsze mieliśmy potajemną ambicję, żeby zmierzyć się z taką przestrzenią klimatyczną - powiedział gitarzysta U2, The Edge.

 • U2roopa (źródło: własne, Dziennik.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Sztuka jest próbą odnalezienia własnej tożsamości. Naszą zemstą w stosunku do Anglii za skolonizowanie nas nie tylko pod względem geografii, ale także świadomości, było znieważenie ich języka i ponowne jego wymyślenie. W powodzi innych, obc - Bono