06:49 14 Gru '08

Paryż: Bono otrzymał nagrodę Szczytu na rzecz Pokoju.

Paryż: Bono otrzymał nagrodę Szczytu na rzecz Pokoju. ^ ^ ^ ^

Wokalista U2 otrzymał nagrodę odbywającego się w Paryżu Szczytu na rzecz Pokoju, w którym uczestniczą laureaci pokojowej Nagrody Nobla.

Wyróżnienie przyznano za działalność społeczną wokalisty U2, a zwłaszcza za jego walkę o poprawę poziomu życia mieszkańców najuboższych krajów świata.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się w paryskim merostwie, które jest w tym roku miejscem spotkania laureatów pokojowej Nagrody Nobla. Obecni byli między innymi Lech Wałęsa, Frederik Willem De Klerk i John Hume, a także żona prezydenta Francji Carla Bruni. Nagrodę wręczył organizator spotkania Walter Veltroni.bonoawardW wystąpieniu Bono podziękował za nagrodę i poprosił noblistów o wsparcie w walce o pomoc dla najuboższych obywateli świata. Zarzucił Francji zbyt małą pomoc dla ubogich krajów i poprosił Carlę Bruni o przekazanie tych uwag prezydentowi Sarkozy'emu.

Kilka zdjęć z uroczystości, kliknij TUTAJ.

 • U2roopa (źródło: własne, bankier.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • MartinTexas, 22:28 18 Gru '08

  Takie spotkanie, a w TV chyba nic nie słyszałem.... :(

 • jonasz, 19:53 14 Gru '08

  taki już los sławnych Polaków.
  W kraju bardzo często nie szanowani, na świecie podziwiani...

 • pagimus, 19:15 14 Gru '08

  nie da sie ukryc Pan Wałęsa obok Bono ... coż szacunek dla obu Panów - czy to sie podoba czy nie to Pan Wałesa stoi w doborowym towarzystwie i kto wie ale wydaje mi sie ze na swiecie wsrod zgromadzonych na opisanym spotkaniu noblistow chyba on jest jednym z wiekszych i rozpoznawalnych ...

 • jonasz, 12:47 14 Gru '08

  fajnie to wygląda jak Wałęsa stoi obok Bono :-)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam