06:49 14 Gru '08

Paryż: Bono otrzymał nagrodę Szczytu na rzecz Pokoju.

Paryż: Bono otrzymał nagrodę Szczytu na rzecz Pokoju. ^ ^ ^ ^

Wokalista U2 otrzymał nagrodę odbywającego się w Paryżu Szczytu na rzecz Pokoju, w którym uczestniczą laureaci pokojowej Nagrody Nobla.

Wyróżnienie przyznano za działalność społeczną wokalisty U2, a zwłaszcza za jego walkę o poprawę poziomu życia mieszkańców najuboższych krajów świata.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się w paryskim merostwie, które jest w tym roku miejscem spotkania laureatów pokojowej Nagrody Nobla. Obecni byli między innymi Lech Wałęsa, Frederik Willem De Klerk i John Hume, a także żona prezydenta Francji Carla Bruni. Nagrodę wręczył organizator spotkania Walter Veltroni.bonoawardW wystąpieniu Bono podziękował za nagrodę i poprosił noblistów o wsparcie w walce o pomoc dla najuboższych obywateli świata. Zarzucił Francji zbyt małą pomoc dla ubogich krajów i poprosił Carlę Bruni o przekazanie tych uwag prezydentowi Sarkozy'emu.

Kilka zdjęć z uroczystości, kliknij TUTAJ.

 • U2roopa (źródło: własne, bankier.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • MartinTexas, 22:28 18 Gru '08

  Takie spotkanie, a w TV chyba nic nie słyszałem.... :(

 • jonasz, 19:53 14 Gru '08

  taki już los sławnych Polaków.
  W kraju bardzo często nie szanowani, na świecie podziwiani...

 • pagimus, 19:15 14 Gru '08

  nie da sie ukryc Pan Wałęsa obok Bono ... coż szacunek dla obu Panów - czy to sie podoba czy nie to Pan Wałesa stoi w doborowym towarzystwie i kto wie ale wydaje mi sie ze na swiecie wsrod zgromadzonych na opisanym spotkaniu noblistow chyba on jest jednym z wiekszych i rozpoznawalnych ...

 • jonasz, 12:47 14 Gru '08

  fajnie to wygląda jak Wałęsa stoi obok Bono :-)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono