12:22 16 Lis '08

Bydgoszcz powalczy o U2?

Bydgoszcz powalczy o U2? ^ ^ ^ ^

Zapraszamy do przeczytania artykułu pochodzącego z "Gazety Pomorskiej", na temat ewentualnego koncertu U2 w tym mieście.

Legendarna grupa U2 chce w przyszłym roku zagrać jeden koncert w Polsce. "Pomorska" proponuje: zaprośmy Bono z zespołem do Bydgoszczy!

Przypominanie, czym jest irlandzka grupa dla współczesnej popkultury byłoby nietaktem. Tak, jakby tłumaczyć, kim są Maradona i Pele dla piłki nożnej, czy Picasso dla malarstwa. Na koncerty U2 bilety są wyprzedawane w ciągu kilku godzin, płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a charyzmatyczny wokalista Bono to nie tylko muzyk, ale powszechnie szanowana osoba, przyjmowana z honorami przez głowy państw na całym świecie.

Nie ma mowy
W przyszłym roku U2 chce zagrać jeden koncert w Polsce. Bono i spółka ruszają w trasę z nowym, wielkim show, aby promować nowy album. Wytypowali tylko dziesięć miast w Europie. W Polsce chcą grać w sierpniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tyle tylko, że...

- 1 lipca rozpoczynamy przebudowę. W tej sytuacji koncert w sierpniu nie jest możliwy - powiedział "Pomorskiej" Adam Pawlicki, zastępca kierownika działu organizacji imprez Stadionu Śląskiego. - Chyba, że nasz właściciel, czyli Urząd Marszałkowski, zadecyduje o przesunięciu terminu rozpoczęcia przebudowy. Wątpię jednak, aby tak się stało. Musimy przygotowywać się do Euro 2012, a czasu nie jest dużo.

Organizator - koncern Live Nation, z którym U2 ma podpisany długoletni kontrakt i w tym roku zespół dostał za 19 milionów dolarów jego akcje - ma więc duży problem.- Będziemy jeszcze prowadzić rozmowy i wierzę, że uda się nam jednak dojść do porozumienia - stwierdziła enigmatycznie Marta Wnuczyńska z polskiego oddziału Live Nation.

A co będzie, gdy porozumienia nie uda się osiągnąć? Poza Chorzowem większość dużych miast w Polsce również rozpoczyna inwestycje związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy i może nie zdecydować się na organizację tak dużego przedsięwzięcia.

Tymczasem Bydgoszcz ma obecnie najładniejszy i najnowocześniejszy stadion w Polsce. Stadion Miejski na trybunach może pomieścić 22 tysiące widzów. Doliczając płytę oraz wszelkie miejsca stojące - taki koncert mogłoby obejrzeć 40-50 tysięcy fanów. Międzynarodowy port lotniczy przyjąłby bez żadnego problemu prywatny samolot, którym lata grupa wraz z całym personelem.

Megapromocja
Pod względem wizerunkowym i promocyjnym, na którym władzom miasta tak zależy, byłby to z pewnością największy sukces z wszystkich organizowanych dotychczas imprez. Do miasta przyjechałoby tysiące fanów z całej Europy i to nie na jeden dzień.

- To świetny pomysł - przyznaje Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby ten koncert odbył się w naszym mieście. Od strony technicznej nie ma żadnych przeszkód. Trzeba by było przykryć murawę piłkarską, ale to żaden problem. Wszystko byłoby przygotowane perfekcyjnie, jak zwykle w Bydgoszczy. Mamy doświadczenie w organizacji dużych imprez i to jest z pewnością nasz duży atut.

TOMASZ FROEHLKE

 • U2roopa (źródło: własne, U2forums.com, SlawasU2, pomorska.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (20) Strona 1/1

 • pifffffko, 01:25 24 Lis '08

  są w bydzi jacyś fani U2 ? spotkania? imprezy? piszcie" gg:5034426

 • tp, 11:15 21 Lis '08

  musi bys stadion? a lotnisko albo inna otwarta przestrzen?

 • roman, 23:23 20 Lis '08

  predzej u mnie w ogródku zagrają...

 • bob, 18:51 19 Lis '08

  nigdy w życiu U2 nie zagra w Bydgoszczy za mały stadion macie...

 • byczek, 16:52 19 Lis '08

  Koncert na zamknietej hali sportowej to nie jest dobra sprawa...Mistrzostwa mistrzostwami, ale ile ta hala pomiesci osob jak na koncert giganta??

 • Mi5iEk, 14:54 19 Lis '08

  A dlaczego nie Łódź? Nowa hala sportowa będzie gotowa prawdopodobnie w kwietniu, będzie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, DO TEGO podczas jego budowy bardzo zwraca się uwagę na akustykę wnętrza!
  Pewnie zaraz pojawią się komentarze, że na pewno nie zdążą z budową itp. Niestety muszę tych pesymistów zmartwić - zdążą, ponieważ mają się tam odbyć mistrzostwa w siatkówce i ta impreza jest już zaplanowana, Pozdrawiam

 • nawiasmariusz, 13:39 19 Lis '08

  Nieważne gdzie, byle obiekt był na tyle duży aby pomieścił chętnych fanów (a tych nie zabraknie)

 • agaa, 20:33 18 Lis '08

  Tak,cieszylibyśmy się gdybyśmy wiedzieli,że chcą grać w Polsce gdziekolwiek,a to,że zgodzą się na Bydgoszcz jest mniej prawdopodobne niż to,że przełożą datę koncertu.

 • ***, 16:36 18 Lis '08

  Czy do was nie dociera, ze Slaski nie zorganizuje koncertu, bo jest w budowie? Cieszcie sie, ze w ogole jest szansa, ze zagraja w Polsce.

 • anka, 20:49 17 Lis '08

  Stadion Slaski pomiesci niemal 2 razy wiecej widzow, anizeli stadion w Bygdoszczy.... Klimat to juz swoja droga.. ;D

 • agaa, 18:57 17 Lis '08

  Rado ma racje. I faktycznie morfeusz-stadion w Bydgoszczy jest imponujący, ale tu nie chodzi o wygląd tylko klimat St.Śląskiego, którego nic nie zastąpi.

 • roman, 14:22 17 Lis '08

  zgadzam się z ozz.

 • Avatar

  Ewiku2, 09:12 17 Lis '08

  Do sprawy podchodzę tak: Najważniejsze, aby U2 wogóle u nas zagrali. Wolałabym Chorzów. Świetnie sprawdził sie 5 lipca 2005. Jednak jeżeli zarządcy stadionu będą robić trudności, Panowie mogą pokazać nam paluszek i na koncert przyjdzie nam jechać np.do Berlina. Oby do tego nie doszło......

 • anka, 21:03 16 Lis '08

  Rozumiem ludzi, ktory mieszkaja w okolicy Bydgoszczy, jednak ja zdecydowanie wolalabym Chorzow.... i mam nadzieje, ze wiekszosc takze.... ;) pzdr.!

 • Fanka U2, 20:48 16 Lis '08

  Tylko Chorzów! ;D

 • maniak70, 20:24 16 Lis '08

  YEAH!!!! Mam nadzieję, że będzie w Bydgoszczy!!!!!!!! Ale by było cudownie!!!!!!!!!!!!!

 • nucha, 20:19 16 Lis '08

  włąśnie że w Bydzi! mieszkam pod Bydgoszczą. aby TAK!! :))))))))

 • ozz, 20:18 16 Lis '08

  40 tys miejsc to zdecydowanie za malo jak na U2. Stadion Slaski to najlepsze miejsce wiec lepiej zeby doszli do porozumienia

 • morfeusz, 18:37 16 Lis '08

  a widziałeś ten stadion?
  http://www.zawisza.bydgoszcz.eu/10001-0-326.html
  http://stadiony.net/w_budowie/stadion_zdzislawa_krzyszkowiaka

 • Rado, 17:33 16 Lis '08

  nigdy w życiu do Bydgoszczy !!! jedynie Stadion Śląski zasluguje na U2 !!!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Dla mnie Jezus Chrystus nie jest związany z żadną religią. Dla mnie religia, to zasady wymyślone przez ludzi, które mają wypełnić opuszczone przez Boga miejsce - Bono