12:22 16 Lis '08

Bydgoszcz powalczy o U2?

Bydgoszcz powalczy o U2? ^ ^ ^ ^

Zapraszamy do przeczytania artykułu pochodzącego z "Gazety Pomorskiej", na temat ewentualnego koncertu U2 w tym mieście.

Legendarna grupa U2 chce w przyszłym roku zagrać jeden koncert w Polsce. "Pomorska" proponuje: zaprośmy Bono z zespołem do Bydgoszczy!

Przypominanie, czym jest irlandzka grupa dla współczesnej popkultury byłoby nietaktem. Tak, jakby tłumaczyć, kim są Maradona i Pele dla piłki nożnej, czy Picasso dla malarstwa. Na koncerty U2 bilety są wyprzedawane w ciągu kilku godzin, płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a charyzmatyczny wokalista Bono to nie tylko muzyk, ale powszechnie szanowana osoba, przyjmowana z honorami przez głowy państw na całym świecie.

Nie ma mowy
W przyszłym roku U2 chce zagrać jeden koncert w Polsce. Bono i spółka ruszają w trasę z nowym, wielkim show, aby promować nowy album. Wytypowali tylko dziesięć miast w Europie. W Polsce chcą grać w sierpniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tyle tylko, że...

- 1 lipca rozpoczynamy przebudowę. W tej sytuacji koncert w sierpniu nie jest możliwy - powiedział "Pomorskiej" Adam Pawlicki, zastępca kierownika działu organizacji imprez Stadionu Śląskiego. - Chyba, że nasz właściciel, czyli Urząd Marszałkowski, zadecyduje o przesunięciu terminu rozpoczęcia przebudowy. Wątpię jednak, aby tak się stało. Musimy przygotowywać się do Euro 2012, a czasu nie jest dużo.

Organizator - koncern Live Nation, z którym U2 ma podpisany długoletni kontrakt i w tym roku zespół dostał za 19 milionów dolarów jego akcje - ma więc duży problem.- Będziemy jeszcze prowadzić rozmowy i wierzę, że uda się nam jednak dojść do porozumienia - stwierdziła enigmatycznie Marta Wnuczyńska z polskiego oddziału Live Nation.

A co będzie, gdy porozumienia nie uda się osiągnąć? Poza Chorzowem większość dużych miast w Polsce również rozpoczyna inwestycje związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy i może nie zdecydować się na organizację tak dużego przedsięwzięcia.

Tymczasem Bydgoszcz ma obecnie najładniejszy i najnowocześniejszy stadion w Polsce. Stadion Miejski na trybunach może pomieścić 22 tysiące widzów. Doliczając płytę oraz wszelkie miejsca stojące - taki koncert mogłoby obejrzeć 40-50 tysięcy fanów. Międzynarodowy port lotniczy przyjąłby bez żadnego problemu prywatny samolot, którym lata grupa wraz z całym personelem.

Megapromocja
Pod względem wizerunkowym i promocyjnym, na którym władzom miasta tak zależy, byłby to z pewnością największy sukces z wszystkich organizowanych dotychczas imprez. Do miasta przyjechałoby tysiące fanów z całej Europy i to nie na jeden dzień.

- To świetny pomysł - przyznaje Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby ten koncert odbył się w naszym mieście. Od strony technicznej nie ma żadnych przeszkód. Trzeba by było przykryć murawę piłkarską, ale to żaden problem. Wszystko byłoby przygotowane perfekcyjnie, jak zwykle w Bydgoszczy. Mamy doświadczenie w organizacji dużych imprez i to jest z pewnością nasz duży atut.

TOMASZ FROEHLKE

 • U2roopa (źródło: własne, U2forums.com, SlawasU2, pomorska.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (20) Strona 1/1

 • pifffffko, 01:25 24 Lis '08

  są w bydzi jacyś fani U2 ? spotkania? imprezy? piszcie" gg:5034426

 • tp, 11:15 21 Lis '08

  musi bys stadion? a lotnisko albo inna otwarta przestrzen?

 • roman, 23:23 20 Lis '08

  predzej u mnie w ogródku zagrają...

 • bob, 18:51 19 Lis '08

  nigdy w życiu U2 nie zagra w Bydgoszczy za mały stadion macie...

 • byczek, 16:52 19 Lis '08

  Koncert na zamknietej hali sportowej to nie jest dobra sprawa...Mistrzostwa mistrzostwami, ale ile ta hala pomiesci osob jak na koncert giganta??

 • Mi5iEk, 14:54 19 Lis '08

  A dlaczego nie Łódź? Nowa hala sportowa będzie gotowa prawdopodobnie w kwietniu, będzie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, DO TEGO podczas jego budowy bardzo zwraca się uwagę na akustykę wnętrza!
  Pewnie zaraz pojawią się komentarze, że na pewno nie zdążą z budową itp. Niestety muszę tych pesymistów zmartwić - zdążą, ponieważ mają się tam odbyć mistrzostwa w siatkówce i ta impreza jest już zaplanowana, Pozdrawiam

 • nawiasmariusz, 13:39 19 Lis '08

  Nieważne gdzie, byle obiekt był na tyle duży aby pomieścił chętnych fanów (a tych nie zabraknie)

 • agaa, 20:33 18 Lis '08

  Tak,cieszylibyśmy się gdybyśmy wiedzieli,że chcą grać w Polsce gdziekolwiek,a to,że zgodzą się na Bydgoszcz jest mniej prawdopodobne niż to,że przełożą datę koncertu.

 • ***, 16:36 18 Lis '08

  Czy do was nie dociera, ze Slaski nie zorganizuje koncertu, bo jest w budowie? Cieszcie sie, ze w ogole jest szansa, ze zagraja w Polsce.

 • anka, 20:49 17 Lis '08

  Stadion Slaski pomiesci niemal 2 razy wiecej widzow, anizeli stadion w Bygdoszczy.... Klimat to juz swoja droga.. ;D

 • agaa, 18:57 17 Lis '08

  Rado ma racje. I faktycznie morfeusz-stadion w Bydgoszczy jest imponujący, ale tu nie chodzi o wygląd tylko klimat St.Śląskiego, którego nic nie zastąpi.

 • roman, 14:22 17 Lis '08

  zgadzam się z ozz.

 • Avatar

  Ewiku2, 09:12 17 Lis '08

  Do sprawy podchodzę tak: Najważniejsze, aby U2 wogóle u nas zagrali. Wolałabym Chorzów. Świetnie sprawdził sie 5 lipca 2005. Jednak jeżeli zarządcy stadionu będą robić trudności, Panowie mogą pokazać nam paluszek i na koncert przyjdzie nam jechać np.do Berlina. Oby do tego nie doszło......

 • anka, 21:03 16 Lis '08

  Rozumiem ludzi, ktory mieszkaja w okolicy Bydgoszczy, jednak ja zdecydowanie wolalabym Chorzow.... i mam nadzieje, ze wiekszosc takze.... ;) pzdr.!

 • Fanka U2, 20:48 16 Lis '08

  Tylko Chorzów! ;D

 • maniak70, 20:24 16 Lis '08

  YEAH!!!! Mam nadzieję, że będzie w Bydgoszczy!!!!!!!! Ale by było cudownie!!!!!!!!!!!!!

 • nucha, 20:19 16 Lis '08

  włąśnie że w Bydzi! mieszkam pod Bydgoszczą. aby TAK!! :))))))))

 • ozz, 20:18 16 Lis '08

  40 tys miejsc to zdecydowanie za malo jak na U2. Stadion Slaski to najlepsze miejsce wiec lepiej zeby doszli do porozumienia

 • morfeusz, 18:37 16 Lis '08

  a widziałeś ten stadion?
  http://www.zawisza.bydgoszcz.eu/10001-0-326.html
  http://stadiony.net/w_budowie/stadion_zdzislawa_krzyszkowiaka

 • Rado, 17:33 16 Lis '08

  nigdy w życiu do Bydgoszczy !!! jedynie Stadion Śląski zasluguje na U2 !!!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam