18:07 1 Lis '08

Kryzys uderza w gwiazdy rocka

Kryzys uderza w gwiazdy rocka ^ ^ ^ ^

Problemy finansowe mogą dotknąć każdego - nawet gwiazdy rocka. Irlandia z powodu recesji i zastoju na rynku nieruchomości zawiesiła właśnie plany budowy najwyższego w kraju budynku, w którym miało znaleźć się studio nagrań słynnej grupy U2.

Zaangażowane w projekt władze lokalne podkreśliły, że od dawna planowana budowa U2 Tower musi poczekać. Wyraziły przy tym nadzieję na nowe rozmowy z potencjalnymi wykonawcami w ciągu 12 miesięcy.

- Cel stanowi zakończenie tej budowli. Jednak, bacząc na obecne niesprzyjające środowisko gospodarcze, na chwilę obecną potrzeba więcej czasu - napisała w oświadczeniu dublińska agencja rozwojowa.

Zdominuje Dublin

120-metrowy trójkątny budynek zaprojektował światowej sławy architekt Norman Foster. Gdy zostanie ukończony zdominuje niską zabudowę irlandzkiej stolicy.

W wieżowcu, oprócz studia U2, mają znaleźć się elektrownie wiatrowe i panele słoneczne do generowania energii elektrycznej. Całość będzie sprawiała, jakby była pokryta rybią łuską.

Projekt od sześciu lat czeka na realizację; najpierw zmagał się z biurokracją, potem czekał na zakończenie trzyetapowego konkursu architektonicznego. Od początku towarzyszą mu obawy, czy wkroczy wreszcie w fazę realizacji. Całe przedsięwzięcie wycenia się na 200 mln euro. Zyski mają przynieść zaplanowane w nim mieszkania i apartamenty.

Zespół U2 ma udziały w konsorcjum, któremu przyznano kontrakt na budowę.

 • U2roopa (źródło: własne, tvn24.pl, chrapcio7 (U2forums.com))

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono