06:51 13 Cze '08

McGuinness w BBC6: album pod koniec października!

McGuinness w BBC6: album pod koniec października! ^ ^ ^ ^

Manager U2 podczas wizyty w radiu BBC6 zdradził, że nowy album U2 prawdopodobnie ukaże się w październiku.

Paul McGuinness powiedział, że data wydania nowej płyty zespołu nie jest jeszcze wyklarowana ale można się jej spodziewać pod koniec października.

Zapytany o możliwość pójścia w ślady Radiohead i udostępnienia nowego albumu U2 poprzez stronę internetową w formie "płać ile chcesz" stwierdził dyplomatycznie, że każda interesująca technologia wydawania płyt będzie brana pod uwagę ale zespół nadal sprzedaje sporo krążków CD i jest to duża część jego biznesu.

Dodał również, że sposób wydania albumu "In Rainbows" Radiohead przyniósł odwrotny skutek. 60-70% ludzi, którzy ściągnęli ten album ukradło go (ściągając z P2P), mimo, że był dostępny za darmo na stronie zespołu.

 • U2roopa (źródło: własne, bbc.co.uk, 6music)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (29) Strona 1/2

 • thorpe, 14:55 29 Cze '08

  Daj znać jak będziesz McGuinnessa pozywał, może też na jakąś kasiorkę się załapię. Również pozdrawiam.

 • dot, 14:53 29 Cze '08

  Szkoda, że nie przekonuje Cię spisane i powszechnie obowiązujące prawo, no ale cóż... argument o sędzim ściągającym sobie Radiohead mówi sam za siebie :) Pozdrawiam.

 • thorpe, 11:05 29 Cze '08

  okej dot... kończymy dyskusję, ty wiesz swoje, ja wiem swoje. ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie...

 • thorpe, 10:18 29 Cze '08

  A pan sędzia też Radiohead z P2P sobie ściągnął?

 • dot, 10:02 29 Cze '08

  Wiesz co to jest exclusive i prawa wyłączności? Właśnie tak było w przypadku klipu Depeche Mode, bo w tym przypadku zarówno zespół jak i serwis zostały narażone na wielomilionowe straty. Natomiast ściganie osób, które udostepniają mp3 i filmy... ile mozna powtarzać, że legalne jest NARZĘDZIE jakim jest P2P, a nie sposób działania wielu osób. Z P2P mozna korzystać zarówno w sposób zgodny z prawem jak i niezgodny, tak samo jak z noża. Natomiast fragmenty wypowiedzi... bardzo się cieszę z Twoich fragmentów wypowiedzi, ja za to uczyłem się o prawie autorskim u sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Co więcej, to nie ja tutaj rzucam tekstami niewiadomego pochodzenia bez żadnych znaczących nazwisk czy funkcji choćby - robisz to Ty i to Ciebie odnosiły się konkretne akty prawne. Ładne odwracanie kota ogonem, z kimś mniej rozgarniętym nawet mogłoby Ci się udać.

 • thorpe, 20:44 26 Cze '08

  Ps. nadal czekam na te Twoje "konkretne akty prawne" o których wcześniej pisałeś. Zacytuj mi proszę...

 • thorpe, 16:19 26 Cze '08

  Buźka na końcu Twojego komentarza zaczyna być adekwatna do sytuacji - żonglujesz faktami niczym wprawny cyrkowiec - troszkę o Bono, troszkę o P2P, być może wyjdzie na Twoje... To pewnie z powodu legalności gość (Polak), który umieścił w sieci nowy klip Depeche Mode został pozwany i SKAZANY na wyrok w zawieszeniu + pokrycie kosztów procesu. Nie pomogło, że klip można było za darmo zobaczyć wcześniej na innej stronie. Nie mów, że nie wiesz o pozwach przeciwko użytkownikom P2P, którzy proponują terrabajty mp3 i filmów. Wcześniej wrzucałem Ci fragmenty wypowiedzi cenionych znawców prawa. Ty jednak wiesz swoje i umniejszasz mój argument twierdząc, że ściągnąłem te teksty z byle strony..

 • dot, 15:41 26 Cze '08

  Istotą sporu był stwierdzonmy prawnie fakt, że P2P jest legalne. Ty twierdziłeś, że nie jest, broniąc przy tym zdania managera U2, o którym ja napisałem, że wypowiada się niezgodnie ze stanem faktycznym i mógłby zostać za to nawet pozwany. Tymczasem Bono stwierdza, że z McGuinnessem się nie zgadza. Czyli co, Bono popiera pirackie P2P, tak? :D

 • thorpe, 19:40 25 Cze '08

  Docie... Podobno to ja odwracam kota ogonem... Przypominam, że istotą naszego sporu był P2P, a nie SPOSÓB PROMOCJI NOWEGO ALBUMU RADIOHEAD POPRZEZ ICH STRONĘ!!!! Z resztą Bono nie napisał niczego specjalnego poza tym, że jego zdaniem sposób wydania "In Rainbows" był odważnym sposobem szukania nowego kontaktu z publicznością.

 • Morfine, 19:17 25 Cze '08

  Dot, czemu tak mocno spinasz pupę :)??? Już Ci ktoś pisał, że jak Ci się nie podoba to zmień stronę na inną... A Ty dalej swoje. Albo lepiej, załóż swój serwis o u2.

 • dot, 15:35 25 Cze '08

  Ciekawe dlaczego jeszcze nie pojawił się news z wczoraj, o tym, że w dzisiejszym NME zamieszczono list otwarty od Bono. List, w którym to Bono nie zgadza się ze słowami Paula McGuinnessa cytowanymi powyżej. Ciekawe co teraz ma do powiedzenia thorpe albo ktoś kasujący wcześniej moje komentarze.

 • Majster, 05:52 18 Cze '08

  Darujcie se te dewockie dysputy! Jak ktoś jest złodziejem to sam dobrze o wie co robi (na P2P czy na bazarze;))

 • dot, 17:59 17 Cze '08

  Dobrze, w takim jeszcze raz, w skrócie. To co zacytowałeś jest do niczego, bo nie odnosi się w ogóle do tematu dyskusji, jakoże osoba udzielająca prawa do dowolnego rozpowszechniania jej dzieła zezwala także na korzystanie z sieci P2P, które jako narzędzie nie mają w sobie nic nielegalnego. Gdybym nagrał utwór i udostepnił Ci go przez P2P nie byłoby w tym niczego złego. I tak samo z zespołem, który udziela za darmo praw do pobierania swoich utworów. O żadnych zastrzeżeniach odnośnie rozpowszechniania nie było mowy, więc wszelkiego rodzaju P2P, P2M, CD-R i inne pierdoły są w pełni legalne dopóki ktoś za to nie pobiera opłaty. I utwory zostały udostępnione całkowicie za darmo - opłata była dobrowolna. Widzisz róznicę? I ponieważ wpisy są kasowane to ja dziękuję za taką dyuskusję. Tym bardziej, że i tak Twoje wpisy ciągle krążą wokół tego o czym jest rozmowa, ale ciągle przytaczasz arumenty na coś innego niż moje słowa, sorry. Zajrzyj człowieku do dowolnego kodeksu zamiast do jakiejś papki znalezionej w necie, bo potem ludzie taką 'wiedzę' rozpowszechniają i mamy wysyp ignorantów, którszy pozjadali wszystkie rozumy, tylko nie zapoznali się z ani jednym dokumentem źródłowym.

 • Thorpe, 16:34 17 Cze '08

  Ooo, czyżby skończyły Ci się argumenty dotyczące P2P?? Teraz czas przyczepić się do moderatorów:D?? Dot, zawsze możesz się przenieść na u2.com.pl. Tam Twoje tezy zostaną przyjęte z otwartymi ramionami...

 • dot, 16:04 17 Cze '08

  To bardzo miło ze strony moderatorów, że usuwają merytoryczne wypowiedzi pozostawiane w komentarzach. Proponuję w takim razie zrezygnować z tej opcji, skoro dopuszczany jest tylko jeden to myślenia, co zostało pokazane już któryś raz z kolei.

 • Thorpe, 22:41 16 Cze '08

  I jeszcze jedno - zrozum, że Radiohead nie udostępnili swojego materiału za darmo. Racja, można go było pobrać nie płacąc nic ale można było również zapłacić. JEDYNYM miejscem, z którego (patrząc z moralnego i prawnego punktu widzenia) można było ten album pobrać była strona Radiohead. Tymczasem większość wolała wejść na jakiś ruski serwis i skorzystać z udostępnionego pliku przez rapidshare lub ściągnąć od jakiegoś Mario Rodrigueza z dalekiego kraju przez P2P (mimo, że mogli to zrobić legalnie przez stronę RADIOHEAD)... Po jakimś czasie w sklepach pojawiła się wersja CD tego albumu i nikt za darmo go nie rozdawał.

 • Thorpe, 22:30 16 Cze '08

  "Obrońcy sieci P2P przywołują często regulację określającą tzw. dozwolony użytek, który dopuszcza posługiwanie się rozpowszechnionym utworem lub jego częścią bez zgody uprawnionego podmiotu (najczęściej wydawcy). Zwrócić jednak należy uwagę, iż instytucja ta ma wiele ograniczeń. W polskiej ustawie o prawie autorskim przyznano nam prawo korzystania z takiego utworu w ramach użytku osobistego, który nadto obejmuje krąg osób pozostających z nami w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego - jednak, co jest widoczne, krąg ten jest w gruncie rzeczy ograniczony." - cytować Ci dalej?

 • dot, 22:17 16 Cze '08

  Haha, nie bądź śmieszny, najpierw zarzucasz mi pisanie bredni, a potem się wycofujesz. Druga strona medalu nie ma tu nic do rzeczy - McGuinness oskarża wszystkich użytkowników P2P. Osoby, które pobrały przez sieci P2P album, który i tak został udostępniony za darmo POD ŻADNYM WZGLĘDEM nie złamały prawa i nikt nie może ich o to oskarżać bez narażania się o pozwy o naruszenie ich dobrego imienia. I o to tutaj chodzi. Podczas gdy Ty twierdzisz, że było inaczej - "większość ludzi wolała ściągnąć ją przez nielegalne strony lub przez P2P". Otóż uświadom sobie, drogi człowieku, że nie istnieje coś takiego jak nielegalne pobieranie plików udostępnianych ZA DARMO. To proste jak drut i jasne jak słońce. Po prostu następnym razem zanim coś chlapniesz to dwa razy pomyśl, a teraz po prostu zamilcz przyznając się do głupiego błędu.

 • thorpe, 22:08 16 Cze '08

  Dot, jesteś już na pewno dużym chłopcem albo dużą dziewczynką i dobrze zdajesz sobie sprawę, że w większości przypadków P2P to źródło pobierania muzyki i filmów, które darmowe nie są. I to własnie mam na mysli. McGuinness również o tym dobrze wie... Nie udawajmy, że jest inaczej. I odpuść nam pierdu-pierdu o tym, że programy do P2P są legalne itd... Piszmy o drugiej stronie medalu...

 • Avatar

  geronimo, 20:01 16 Cze '08

  Trzymam kciuki za jesienną premierę nowej płytki

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono