07:39 7 Cze '08

Sukces aukcji "Icons Of Music II"

Sukces aukcji "Icons Of Music II" ^ ^ ^ ^

Podczas charytatywnej aukcji, która odbyła się 31 maja w nowojorskiej Hard Rock Cafe, udało się zebrać ponad 2,4 miliona dolarów.

Dla zamożnych fanów muzyki aukcja była nie lada gratką. Do wylicytowania były pamiątki związane m.in. z takimi artystami jak Elvis, Janis Joplin czy zespół The Rolling Stones.

Fani U2 mieli okazję zdobyć m.in. gitary od Adama, The Edge'a (w tym kopię słynnego Gibsona Explorera) i Bono. Poza tym m.in. fragmenty scenicznej garderoby z tras "ZooTv", "Popmart" i "Vertigo", single z autografem.

Najwyższą kwotę, bo 150.000 dolarów osiągnęła kopia Gibsona Explorera należąca do The Edge'a.

Dochód z aukcji zasilił konto fundacji "Music Rising", której jednym z założycieli jest The Edge. W tym roku fundacja pomaga muzykom z rejonu wybrzeża Luizjany, Missisipi i Alabamy, którzy na skutek huraganu "Kathrina", który przeszedł w tamtym rejonie w 2005 roku stracili instrumenty.

Pełna lista wylicytowanych przedmiotów, kliknij TUTAJ.

Kilka zdjęć z "Icons Of Music II", kliknij TUTAJ.

 • U2roopa (źródło: własne, U2tour.de, jamd.com)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Zdjęcia

  • Sukces aukcji "Icons Of Music II"
  • Sukces aukcji "Icons Of Music II"

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono