07:39 7 Cze '08

Sukces aukcji "Icons Of Music II"

Sukces aukcji "Icons Of Music II" ^ ^ ^ ^

Podczas charytatywnej aukcji, która odbyła się 31 maja w nowojorskiej Hard Rock Cafe, udało się zebrać ponad 2,4 miliona dolarów.

Dla zamożnych fanów muzyki aukcja była nie lada gratką. Do wylicytowania były pamiątki związane m.in. z takimi artystami jak Elvis, Janis Joplin czy zespół The Rolling Stones.

Fani U2 mieli okazję zdobyć m.in. gitary od Adama, The Edge'a (w tym kopię słynnego Gibsona Explorera) i Bono. Poza tym m.in. fragmenty scenicznej garderoby z tras "ZooTv", "Popmart" i "Vertigo", single z autografem.

Najwyższą kwotę, bo 150.000 dolarów osiągnęła kopia Gibsona Explorera należąca do The Edge'a.

Dochód z aukcji zasilił konto fundacji "Music Rising", której jednym z założycieli jest The Edge. W tym roku fundacja pomaga muzykom z rejonu wybrzeża Luizjany, Missisipi i Alabamy, którzy na skutek huraganu "Kathrina", który przeszedł w tamtym rejonie w 2005 roku stracili instrumenty.

Pełna lista wylicytowanych przedmiotów, kliknij TUTAJ.

Kilka zdjęć z "Icons Of Music II", kliknij TUTAJ.

 • U2roopa (źródło: własne, U2tour.de, jamd.com)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Zdjęcia

  • Sukces aukcji "Icons Of Music II"
  • Sukces aukcji "Icons Of Music II"

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Jest coś takiego w zespołowych poczynaniach U2, coś bardzo unikalnego i niepowtarzalnego. Zawsze, kiedy spotyka się 4 chłopaków grających muzykę, coś się dzieję. My też to robimy, od zawsze" - Larry