18:24 27 Kwi '08

Z ostatniej chwili: Bono i Geldof przyjadą do Wałęsy!!!

Z ostatniej chwili: Bono i Geldof przyjadą do Wałęsy!!! ^ ^ ^ ^

Lider U2 Bono i Bob Geldof mają przyjechać w grudniu do Gdańska jako specjalni goście Lecha Wałęsy - dowiedział się "Newsweek".

Instytut Lecha Wałęsy zaprosił obu muzyków do udziału w konferencji "Solidarność dla przyszłości", którą przygotowuje z okazji 25-lecia przyznania Polakowi pokojowej Nagrody Nobla. Wezmą w niej udział pozostali laureaci tego wyróżnienia, by debatować o problemach współczesnego świata.

Organizatorzy uznali jednak, że listę uczestników warto rozszerzyć także o dwóch artystów, którzy mocno angażują się w działalność społeczną. - Skontaktowaliśmy się z Bono i Geldofem. Obaj zapalili się do naszego pomysłu - ujawnił "Newsweekowi" Henryk Sikora z Instytutu Lecha Wałęsy.

Bono wspierał Lecha Wałęsę od początku jego działalności - m.in. w 1983 roku nagrał dedykowaną Solidarności piosenkę "New Year's Day". Z kolei Geldof od dawna angażuje się w pomoc Afryce. Jest pomysłodawcą głośnego koncertu "Live Aid".

Obaj rokrocznie znajdują się na liście nominowanych do pokojowego Nobla - lecz laur odbiera jednak ktoś inny. Ale przysłowie mówi: chcesz być milionerem, obracaj się wśród milionerów. Może zasada sprawdzi się też w odniesieniu do noblistów - piesze "Newsweek".

 • U2roopa (źródło: własne, Newsweek.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • Avatar

  Pau2lina, 18:00 29 Kwi '08

  Daniel dzięki za miłe zaproszenie :P

 • Daniel, 16:31 28 Kwi '08

  Pau2lina marsz na Joshua Forum!!!:)

 • lemonka, 14:21 28 Kwi '08

  Mi też :) Ciekawe czy beda jakieś publiczne wystapienia ;]

 • Avatar

  Pau2lina, 07:41 28 Kwi '08

  Podoba mi się ten pomysł :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono