18:24 27 Kwi '08

Z ostatniej chwili: Bono i Geldof przyjadą do Wałęsy!!!

Z ostatniej chwili: Bono i Geldof przyjadą do Wałęsy!!! ^ ^ ^ ^

Lider U2 Bono i Bob Geldof mają przyjechać w grudniu do Gdańska jako specjalni goście Lecha Wałęsy - dowiedział się "Newsweek".

Instytut Lecha Wałęsy zaprosił obu muzyków do udziału w konferencji "Solidarność dla przyszłości", którą przygotowuje z okazji 25-lecia przyznania Polakowi pokojowej Nagrody Nobla. Wezmą w niej udział pozostali laureaci tego wyróżnienia, by debatować o problemach współczesnego świata.

Organizatorzy uznali jednak, że listę uczestników warto rozszerzyć także o dwóch artystów, którzy mocno angażują się w działalność społeczną. - Skontaktowaliśmy się z Bono i Geldofem. Obaj zapalili się do naszego pomysłu - ujawnił "Newsweekowi" Henryk Sikora z Instytutu Lecha Wałęsy.

Bono wspierał Lecha Wałęsę od początku jego działalności - m.in. w 1983 roku nagrał dedykowaną Solidarności piosenkę "New Year's Day". Z kolei Geldof od dawna angażuje się w pomoc Afryce. Jest pomysłodawcą głośnego koncertu "Live Aid".

Obaj rokrocznie znajdują się na liście nominowanych do pokojowego Nobla - lecz laur odbiera jednak ktoś inny. Ale przysłowie mówi: chcesz być milionerem, obracaj się wśród milionerów. Może zasada sprawdzi się też w odniesieniu do noblistów - piesze "Newsweek".

 • U2roopa (źródło: własne, Newsweek.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • Avatar

  Pau2lina, 18:00 29 Kwi '08

  Daniel dzięki za miłe zaproszenie :P

 • Daniel, 16:31 28 Kwi '08

  Pau2lina marsz na Joshua Forum!!!:)

 • lemonka, 14:21 28 Kwi '08

  Mi też :) Ciekawe czy beda jakieś publiczne wystapienia ;]

 • Avatar

  Pau2lina, 07:41 28 Kwi '08

  Podoba mi się ten pomysł :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono