05:55 1 Kwi '08

U2 w ślady Madonny

U2 w ślady Madonny ^ ^ ^ ^

Irlandzka formacja podpisała kontrakt z firmą Live Nation, która zajmuje się między innymi interesami Madonny.

U2 zawarli umowę, na mocy której agencja przez najbliższe 12 lat będzie zajmowała się organizowaniem tras koncertowych zespołu, handlem pamiątkami i oficjalną strona internetową grupy.

Natomiast publikowanie nowej muzyki U2 pozostania wciąż w gestii wytwórni Universal Music.

"Nie stawiamy sprawy na ostrzu noża, nie musimy mieć wszystkiego. Ale zależy nam na zajmowaniu się kluczowymi sprawami. I tak jest w przypadku naszej umowy z U2" - komentuje Michael Cohl z Live Nation.

"Biznes muzyczny przechodzi obecnie ewolucję i jest oczywistym, że dla U2 najważniejsze są teraz koncerty. Choć to wciąż jeden z najlepiej sprzedających się zespołów na świecie" - to już słowa menedżera U2, Paula McGuinnessa.

"Oni od pewnego czasu byli zaangażowani w promocję naszych koncertów. Teraz przedstawili nam całościową wizję, w którą uwierzyliśmy. Cieszę się z podpisania tej umowy. Poza kwestiami finansowymi jest w niej także element przyjaźni" - dodał McGuinness.

Strony nie ujawniły finansowych szczegółów kontraktu, ale Cohl porównał umowę do tej, którą z Live Nation zawarła Madonna. Tamten kontrakt opiewa na 120 milionów dolarów.

Kompania podkreśla, że z umowy z U2 korzyści będą czerpać fani zespołu.

"To oczywiste. Mam teraz prawa do prezentowania w internecie koncertów zespołu i jednocześnie zajmujemy się oficjalną strona U2. W tym momencie brak jest przeciwstawnych interesów. Chcemy natomiast iść do przodu, jeśli chodzi o technologię" - kontynuuje Cohl.

A co poza tym słychać w obozie U2?

"Zespół jest obecnie w studio. Mamy nadzieję, że nowa płyta ukaże się jesienią, a w 2009 roku wyruszymy w trasę koncertową. Taki jest plan" - ujawnił McGuinness.

 • U2roopa (źródło: własne, Interia.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • PePe, 08:41 2 Kwi '08

  Hmm... Zważywszy na datę newsa , mniemam że jest to prima aprilis. U2 nie planują następnego PoPMartu czy ZooTV więc po co im taki tuz medialny?

 • Avatar

  aphasia, 19:51 1 Kwi '08

  A mnie sie wydaje,że to Prima Aprilis!

 • ola, 13:49 1 Kwi '08

  To chyba dobrze dla nas, bo ostatni koncert w Polsce organizowała agencja Odyssey, która została wcielona w Live Nation :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono