05:55 1 Kwi '08

U2 w ślady Madonny

U2 w ślady Madonny ^ ^ ^ ^

Irlandzka formacja podpisała kontrakt z firmą Live Nation, która zajmuje się między innymi interesami Madonny.

U2 zawarli umowę, na mocy której agencja przez najbliższe 12 lat będzie zajmowała się organizowaniem tras koncertowych zespołu, handlem pamiątkami i oficjalną strona internetową grupy.

Natomiast publikowanie nowej muzyki U2 pozostania wciąż w gestii wytwórni Universal Music.

"Nie stawiamy sprawy na ostrzu noża, nie musimy mieć wszystkiego. Ale zależy nam na zajmowaniu się kluczowymi sprawami. I tak jest w przypadku naszej umowy z U2" - komentuje Michael Cohl z Live Nation.

"Biznes muzyczny przechodzi obecnie ewolucję i jest oczywistym, że dla U2 najważniejsze są teraz koncerty. Choć to wciąż jeden z najlepiej sprzedających się zespołów na świecie" - to już słowa menedżera U2, Paula McGuinnessa.

"Oni od pewnego czasu byli zaangażowani w promocję naszych koncertów. Teraz przedstawili nam całościową wizję, w którą uwierzyliśmy. Cieszę się z podpisania tej umowy. Poza kwestiami finansowymi jest w niej także element przyjaźni" - dodał McGuinness.

Strony nie ujawniły finansowych szczegółów kontraktu, ale Cohl porównał umowę do tej, którą z Live Nation zawarła Madonna. Tamten kontrakt opiewa na 120 milionów dolarów.

Kompania podkreśla, że z umowy z U2 korzyści będą czerpać fani zespołu.

"To oczywiste. Mam teraz prawa do prezentowania w internecie koncertów zespołu i jednocześnie zajmujemy się oficjalną strona U2. W tym momencie brak jest przeciwstawnych interesów. Chcemy natomiast iść do przodu, jeśli chodzi o technologię" - kontynuuje Cohl.

A co poza tym słychać w obozie U2?

"Zespół jest obecnie w studio. Mamy nadzieję, że nowa płyta ukaże się jesienią, a w 2009 roku wyruszymy w trasę koncertową. Taki jest plan" - ujawnił McGuinness.

 • U2roopa (źródło: własne, Interia.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • PePe, 08:41 2 Kwi '08

  Hmm... Zważywszy na datę newsa , mniemam że jest to prima aprilis. U2 nie planują następnego PoPMartu czy ZooTV więc po co im taki tuz medialny?

 • Avatar

  aphasia, 19:51 1 Kwi '08

  A mnie sie wydaje,że to Prima Aprilis!

 • ola, 13:49 1 Kwi '08

  To chyba dobrze dla nas, bo ostatni koncert w Polsce organizowała agencja Odyssey, która została wcielona w Live Nation :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Muzyka jest o wiele ważniejsza od muzyków, którzy ją grają" - Adam