07:53 25 Mar '08

Townsend do Bono: "Dbasz tylko o Afrykę!".

Townsend do Bono: "Dbasz tylko o Afrykę!". ^ ^ ^ ^

Irlandzki aktor, Stuart Townsend skrytykował wokalistę U2 za brak poparcia protestu przeciw budowie autostrady, w pobliżu irlandzkiego wzgórza Tara.

"Nie wiem, dlaczego Bono nie przyłączył się do akcji do tej pory. Być może skupił się całkowicie na Afryce, a dziedzictwo to nie jego rzecz" - stwierdza aktor.

"Sytuacja staje się naprawdę beznadziejna, potrzebujemy by Bono coś powiedział" - dodaje również.

Wzgórze Tara znajduje się w hrabstwie Meath. Było niegdyś głównym ośrodkiem politycznym Irlandii, w którym rządziło 142 królów. Według starożytnych legend i podań irlandzkich, wzgórze Tara było świętą siedzibą bogów oraz miejscem przejścia na tzw. drugi świat.
Obecnie stoi w obliczu zagrożenia, jakie stanowi budowa nowej autostrady M3, która podzieli spokojną dolinę Tara-Skryne i bez wątpienia sprawi, iż wiele ze znajdujących się tam nieodkrytych jeszcze monumentów zostanie bezpowrotnie zniszczonych.

 • U2roopa (źródło: własne, independent.ie, dublin24.net)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • bumtrza, 21:10 28 Mar '08

  Tak, super, najlepiej jeszcze dowalmy mu Chiny, Wietnam i całą biedę i zło które jest na ziemi. Na pewno doczekamy się płyty w tym roku, nie ma co. Nie, nie potrzeba, aby Bono się wypowiedział. Potrzeba więcej jakich ludzi jak Bono.

 • PePe, 19:50 28 Mar '08

  Hmm.. Mam nadzieje że Bono wypowie się na ten temat. Według mnie ważniejsze jest dbanie o historie narodu niż niszczenie jej pozostałości przez budowę autostrady. Przecież może ona przechodzić kilka-kilkanaście kilometrów dalej

 • lemonka, 15:09 25 Mar '08

  Bono jest jednym z lepszych lobbystów a jednocześnie irlandczykiem więc mysle ze mógłby zabrac głos skoro dotyczy to jego ojczyzny. No ale może zbiera siły i zaatakuje :)

 • Paula, 12:12 25 Mar '08

  Zostaje jeszcze kwestia, czy Bono musi nosić na swoich barkach cały świat i we wszystkim zabierać głos? "You've been trying to throw your arms around the world" :) Nie przesadzajmy, od tego jest masa organizacji, to ich działka. I, wybaczci mi sceptyzm, samo słowo Boniasa niewiele tu zdziała. To walka z wiatrakami, bo z tzw. "wyższym dobrem (państwa)".

 • Avatar

  Pawel, 11:05 25 Mar '08

  Też się dziwię że Bono milczy w takiej sprawie

 • kuba_u2, 10:01 25 Mar '08

  NO cóż Bono nie zajmuje się ochroną środowiska ;) ale mógłby oczywiście że mógłby... Jak widać Bono jest niezastąpiony "...potrzebujemy zeby cos powiedzial" - wszystko mówi samo za siebie...

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono