07:53 25 Mar '08

Townsend do Bono: "Dbasz tylko o Afrykę!".

Townsend do Bono: "Dbasz tylko o Afrykę!". ^ ^ ^ ^

Irlandzki aktor, Stuart Townsend skrytykował wokalistę U2 za brak poparcia protestu przeciw budowie autostrady, w pobliżu irlandzkiego wzgórza Tara.

"Nie wiem, dlaczego Bono nie przyłączył się do akcji do tej pory. Być może skupił się całkowicie na Afryce, a dziedzictwo to nie jego rzecz" - stwierdza aktor.

"Sytuacja staje się naprawdę beznadziejna, potrzebujemy by Bono coś powiedział" - dodaje również.

Wzgórze Tara znajduje się w hrabstwie Meath. Było niegdyś głównym ośrodkiem politycznym Irlandii, w którym rządziło 142 królów. Według starożytnych legend i podań irlandzkich, wzgórze Tara było świętą siedzibą bogów oraz miejscem przejścia na tzw. drugi świat.
Obecnie stoi w obliczu zagrożenia, jakie stanowi budowa nowej autostrady M3, która podzieli spokojną dolinę Tara-Skryne i bez wątpienia sprawi, iż wiele ze znajdujących się tam nieodkrytych jeszcze monumentów zostanie bezpowrotnie zniszczonych.

 • U2roopa (źródło: własne, independent.ie, dublin24.net)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • bumtrza, 21:10 28 Mar '08

  Tak, super, najlepiej jeszcze dowalmy mu Chiny, Wietnam i całą biedę i zło które jest na ziemi. Na pewno doczekamy się płyty w tym roku, nie ma co. Nie, nie potrzeba, aby Bono się wypowiedział. Potrzeba więcej jakich ludzi jak Bono.

 • PePe, 19:50 28 Mar '08

  Hmm.. Mam nadzieje że Bono wypowie się na ten temat. Według mnie ważniejsze jest dbanie o historie narodu niż niszczenie jej pozostałości przez budowę autostrady. Przecież może ona przechodzić kilka-kilkanaście kilometrów dalej

 • lemonka, 15:09 25 Mar '08

  Bono jest jednym z lepszych lobbystów a jednocześnie irlandczykiem więc mysle ze mógłby zabrac głos skoro dotyczy to jego ojczyzny. No ale może zbiera siły i zaatakuje :)

 • Paula, 12:12 25 Mar '08

  Zostaje jeszcze kwestia, czy Bono musi nosić na swoich barkach cały świat i we wszystkim zabierać głos? "You've been trying to throw your arms around the world" :) Nie przesadzajmy, od tego jest masa organizacji, to ich działka. I, wybaczci mi sceptyzm, samo słowo Boniasa niewiele tu zdziała. To walka z wiatrakami, bo z tzw. "wyższym dobrem (państwa)".

 • Avatar

  Pawel, 11:05 25 Mar '08

  Też się dziwię że Bono milczy w takiej sprawie

 • kuba_u2, 10:01 25 Mar '08

  NO cóż Bono nie zajmuje się ochroną środowiska ;) ale mógłby oczywiście że mógłby... Jak widać Bono jest niezastąpiony "...potrzebujemy zeby cos powiedzial" - wszystko mówi samo za siebie...

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono