17:32 17 Sty '08

U2 i przyjaciele w hołdzie dla muzyka The Dubliners.

U2 i przyjaciele w hołdzie dla muzyka The Dubliners. ^ ^ ^ ^

Bono, The Edge i wielu innych irlandzkich artystów nagrało singiel, którym chcą dać wsparcie walczącemu z rakiem Ronniemu Drew, nazywanemu ojcem chrzestnym irlandzkiej muzyki.

Tekst utworu współtworzyli Bono, The Edge, Simon Carmody i autor tekstów zespołu Grateful Dead, Robert Hunter. W ostatni wtorek w studiu Windmill Lane powstała ścieżka instrumentalna.
Jeszcze tego samego dnia Bono, Shane McGowan, Christy Moore i Damian Dempsey zaśpiewali swoje partie wokalne.
Na koniec dołączyli wszyscy znaczący irlandzcy muzycy. Sinead O'Connor, Kila, Christy Moore, Andrea Corr, Shane McGowan, Bob Geldof, Damien Dempsey, Gavin Friday, Jerry Fish, Moya Brennan z zespołu Clannad, Paul Brady, Paddy Casey, Glen Hansard i członkowie The Dubliners oraz The Chieftains.

Tak powstał utwór "The Ballad Of Ronnie Drew".

Jak stwierdził Bono, w wywiadzie dla Hot Press: "Kiedy walczysz z rakiem, twój nastrój jest krytyczny, chcemy by Ronnie wiedział jak bardzo jest szanowany i kochany".

Singiel będzie dostępny w okolicach Wielkanocy. Dochód z jego sprzedaży wesprze organizację wspomagającą dzieci walczące z rakiem.

 • U2roopa (źródło: własne, hotpress.com)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono