08:24 19 Lis '07

Bono i The Edge dostali zielone światło

Bono i The Edge dostali zielone światło ^ ^ ^ ^

Koniec dublińskiej batalii o rozbudowę hotelu Clarence, którego właścicielem są muzycy U2. Władze miasta zapaliły dla inwestycji zielone światło, choć nie jednomyślnie.

Główną kością niezgody, która podzieliła władze miasta, Irlandzką Społeczność Georgiańską oraz An Taisce - Narodowy Fundusz Ochrony Dziedzictwa Irlandii była konieczność zburzenia czterech sąsiadujących z hotelem zabytkowych budynków.

Były szef An Taisce i obecny działacz ekologiczny Michael Kowal ocenił decyzję rady miejskiej jako nielegalną i już teraz oskarżył Bono i The Edge'a o "największe zburzenie chronionych struktur w Irlandii od lat".
Co ciekawe nawet Miejski Architekt Konserwacji doradzał by zablokować zgodę na zburzenie budynków, twierdząc, że wnioskodawcy w niewystarczający sposób uzasadnili "wyjątkowe" przyczyny dla których budynki miałyby przestać istnieć. A tylko w takim przypadku można w Irlandii zburzyć zabytkowy obiekt.

Wokalista U2 zapowiedział, że po renowacji szacowanej na 150 milionów euro hotel Clarence stanie się "najbardziej spektakularnym hotelem w Europie".

 • U2roopa (źródło: własne, independent.ie)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • me, 17:37 23 Lis '07

  a czy tego hotelu nie mogą postawić gdzieś indziej? Ja chcę zostać koserwatorem zabytków, trochę nie patriotyczne jest zburzenie kilku ważnych zabytków dla "najbardziej spektakularnego hotelu w Europie". Ja te pieniądze dałabym na lepsze cele, chyba ze tam brakuje hoteli...

 • lemonek, 13:56 19 Lis '07

  na zabytkach się nie znam, ale mogliby dać sobie spokój z tym hotelem

 • o.przemek, 14:47 19 Lis '06

  odpisz czy o odbierasz moje przesylki-videa,nie wiem czy dochodza-dobrego tygodnia dla braci-elizabeth

 • o.przemek, 14:47 19 Lis '06

  odpisz czy o odbierasz moje przesylki-videa,nie wiem czy dochodza-dobrego tygodnia dla braci-elizabeth

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Po wojnie w Zatoce Perskiej w pełni rozumiem surrealizm. To chyba była jedyna reakcja. Rozumiem teraz dlaczego po wojnie Picasso nie mógł już malować ludzkich twarzy - Bono