13:34 9 Lis '07

Anton Corbijn w Polsce!!!

Anton Corbijn w Polsce!!! ^ ^ ^ ^

Reżyser teledysków i fotograf m.in zespołu U2 pojawi się w Łodzi na festiwalu Plus Camerimage, by odebrać Nagrodę Specjalną dla Reżysera za Niezwykłe Osiągnięcia w Dziedzinie Klipów Muzycznych.

Anton Corbijn ostatnio wyreżyserował również film fabularny "Control", który jest biografią wokalisty zespołu Joy Division, Iana Curtisa. Film ten będzie walczył o Złotą Żabę w ramach Konkursu Głównego Plus Camerimage 2007.

Anton Corbijn w 1979 roku przybył z Holandii do Anglii by być bliżej Joy Division swojego ulubionego zespołu. Dwa tygodnie później, choć nie posiadał żadnych listów uwierzytelniających, przekonał członków Joy Division, aby pozwolili towarzyszyć mu z aparatem fotograficznym, podczas swoich poczynań. Dziś Corbijn to jeden z najbardziej uznanych twórców muzycznych wideoklipów, który współpracował z takimi gigantami jak: U2, Depeche Mode, Nirvana, Metallica i Nick Cave.

Tegoroczny festiwal Plus Camerimage odbędzie się w Łodzi w dniach 24 listopada - 1 grudnia.

 • U2roopa (źródło: własne, Zbych, stopklatka.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Jest coś takiego w zespołowych poczynaniach U2, coś bardzo unikalnego i niepowtarzalnego. Zawsze, kiedy spotyka się 4 chłopaków grających muzykę, coś się dzieję. My też to robimy, od zawsze" - Larry