18:57 28 Paź '07

For Love Or Money?

For Love Or Money? ^  ^  ^  ^

Agencja prasowa Associated Press zainteresowała się wynikami finansowymi wydawniczej firmy U2 Ltd.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez dziennikarza Barry'ego O'Halloran'a, z zarobionych przez firmę 30 milionów dolarów (2006 rok), 25,8 milionów dolarów zysku wpłynęło na konta pięciu tajemniczych pracowników firmy U2 Ltd. Najprawdopodobniej są nimi manager Paul McGuinness, Bono, Larry, The Edge i Adam. U2 Ltd. nie chciało jednak potwierdzić tych przypuszczeń.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2006 roku zespół postanowił przenieść swoją firmę z Irlandii do Holandii. Powodem było spore zaostrzenie prawa podatkowego, które przestało przewidywać zwolnienie od podatku dochodu z pracy twórczej.
Przeniesieniu towarzyszyło sporo głosów oburzenia, związanych z niezgodnością między charytatywną działalnością zespołu, a unikaniem podatków w ojczystym kraju.

  • U2roopa (źródło: własne, antiMUSIC.com)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (5) Strona 1/1

  • Kasia, 16:56 1 Lis '07

    Popieram w 100% przedmówce!!! Jakie pojęcie ma taki milioner o ubóstwie,skoro sam żyje w luksusie i niczego mu nie brakuje.

  • Fledge, 16:30 29 Paź '07

    Niezależnie od wszystkiego żałosne jest, że przeciętny obywatel, zapierdalający w pocie czoła za marne grosze, płaci uczciwie podatki bez mrugnięcia okiem, a takie bogate buractwo kombinuje jak może, byleby tylko zarobić dodatkowo te parę milionów i śmie mi jeszcze mówić o ubóstwie na świecie. Kompromitacja na całej linii.

  • Kasia, 14:44 29 Paź '07

    Dla mnie ta cała charytatywność gwiazd to tylko zbieranie plusów dla swego wizerunku.

  • kk, 22:15 28 Paź '07

    a no mają. W przypadku kiedy naciska się na rodzimy rząd żeby zwiększył pomoc Afryce. Jak wiadomo państwo żyje z podatków itd... Już rozumiesz?...

  • bremo, 22:00 28 Paź '07

    a co podatki mają wspólnego z charytatywnością? Jak mają do wyboru wpłacać kasę bezpośrednio do organizacji albo poprzez podatki i urzędnicze ręce to wiadomo, że lepiej wybrać podatki... wszędzie szukają haczyków...

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Co za sens być największym zespołem rock'n'rollowym na świecie? - Trzeba być najlepszym" - Larry