05:34 8 Wrz '07

Hanover Quay podda się duchowi czasu

Hanover Quay podda się duchowi czasu ^ ^ ^ ^

Kultowe studio U2 już wkrótce zostanie zrównane z ziemią. Zespół zamieni je na komfortowy budynek "U2 Tower".

Jak stwierdził The Edge, w rozmowie z dziennikarką "The Sun" - zostanie zburzone w ramach rewitalizacji dzielnicy portowej. - (...)Niemniej jest nam przykro, bo czuliśmy się w tym studiu jak w domu. Nie wiem jak będzie nam się nagrywało w nowym, do starego mocno się przyzwyczailiśmy.

Zespół wprowadził się do Hanover Quay na przełomie '94 i '95 roku. Nie tylko Bono z kolegami przywiązali się do studia - kiedy zespół nagrywał tam albumy pod budynkiem zawsze zbierali się fani z całego świata. Z resztą odwiedzenie studia jest obowiązkową częścią podróży do Dublina każdego fana U2.

A teraz kilka słów o "U2 Tower"... Początkowo wysokość całkowita budowli nie miała przekraczać 60 metrów. Obecnie plany architektów uległy modyfikacji. Wieża będzie wyższa o równe ... 70 metrów! Tak więc będzie to najwyższa budowla w Dublinie. U2 Tower przewyższy nawet o 10 metrów srebrną Szpilę. Wieża będzie najwyższą strukturą budowlaną w całej Irlandii. Jej budowa pochłonie prawie 50 mln Euro.
"Nowa wieża" stanie przy sir John Rogerson Quay. To malownicze nadmorskie nadbrzeże zamykające dzielnicę Dockland. U2 Tower pomieści studio nagraniowe zespołu, apartamenty muzyków i dużą salę do prób wraz z małą widownią. Bono, The Edge, Adam i Larry będą mieli do dyspozycji prywatną windę, którą pojadą na malowniczy (także prywatny) taras widokowy.

Uwaga! Teraz dobra wiadomość! W "wieży U2" znajdzie się także 180 mieszkań (jedno, dwu i trzypokojowych), które będą dostępne w otwartej sprzedaży. Mały problem? Niestety tak! To wysoka cena mieszkań. Szacuje się, że za "małą kawalerkę" / studio lub jak kto woli garsonierę, trzeba będzie zapłacić ok. 1,5 miliona Euro.

 • U2roopa (źródło: własne, onet.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Zdjęcia

  • Hanover Quay podda się duchowi czasu
  • Hanover Quay podda się duchowi czasu
  • Hanover Quay podda się duchowi czasu

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Dla mnie Jezus Chrystus nie jest związany z żadną religią. Dla mnie religia, to zasady wymyślone przez ludzi, które mają wypełnić opuszczone przez Boga miejsce - Bono