00:07 10 Cze '07

Bono nie wierzy przywódcom

Bono nie wierzy przywódcom ^ ^ ^ ^

Podczas szczytu G8, najbogatsze państwa świata uznały, że przekażą 60 miliardów dolarów na walkę z ubóstwem w Afryce. Irlandzki gwiazdor wątpi w obietnice.

Według Bono, tylko ułamek z tej kwoty tak naprawdę trafi do potrzebujących. Według antyglobalistów, jedynie około 3 miliardy dolarów może trafić do Afryki. Irlandzki rockman uważa, że bardziej rozwinięte kraje, robią bardzo niewiele, aby pomóc trzeciemu światu. Starania jego i jego przyjaciół rozbijają się niestety o mur interesów i zysków.

 • U2roopa (źródło: własne, cgm.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • ja, 12:34 13 Cze '07

  to politycy narzucaję "podatek" Afryce... Upominają sie o długi z nieziemskimi odsetkami...

 • Fledge, 20:25 11 Cze '07

  "A wlaściwie czemu to on ma sypac kasa? he? to z jego winy Afryka ma takie problemy?"
  NIe z jego winy, ale spójrzmy prawdzie w oczy - politycy tez nie wydaja własnej kasy. Zarzadzaja kasą podatników. A to niby z ich winy Afryka głoduje? Takie samo podejście...

 • lu, 18:31 11 Cze '07

  Masz racje Fledge ale różnica pomiedzy przywódcami a bono polega na tym ze on nie ogranicza sie do sypania kasa, jednorazowej i umówmy sie bezsensownej pomocy. On robi znacznie wiecej i to nie od miesiąca tylko od kilku lat. A wlaściwie czemu to on ma sypac kasa? he? to z jego winy Afryka ma takie problemy? nie, wspołodpowiedzialni sa własnie przywodcy najbogatszych panst swiata, dawni i obecni. A rola Bono polega na tym żyby wiercić im dziure w brzuchu.

 • Avatar

  Fledge, 14:58 11 Cze '07

  Bo gadać to każdy potrafi, ale jak trzeba kasa sypnąć to nie ma chętnych. Uwaga ta dotyczy tak samo przywódców, jak i samego BONO.

 • Avatar

  geronimo, 21:29 10 Cze '07

  Z biednymi najchętniej solidaryzują się ci, którzy do nieddawna byli biedni. Bogaty świat zachodu dawno zapomniał o kryzysia lat trzydziestych ubiegłego wieku. Kolejny raz człowieczeństwo przegrywa z interesownym biznesem.

 • monia_sz, 09:39 10 Cze '07

  Bono ma rację. niestety.

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono