03:17 4 Cze '07

Bono kardynałem globalnego ocieplenia (update)

Bono kardynałem globalnego ocieplenia (update) ^ ^ ^ ^

Jak podaje dzisiejszy "Wprost": "Papieżem tej nowej religii został były wiceprezydent USA Al Gore, a jednym z kardynałów lider U2 - Bono"

I na tym stwierdzeniu kończy się tak naprawdę udział Bono w tym artykule. Jego głównym tematem jest wzbudzanie klimatycznej histerii, przez znane osobistości w celu podbicia własnej popularności. Tekst ma niewątpliwie związek z najbliższym szczytem państw grupy G-8, którego jednym z głównych tematów będzie globalne ocieplenie.
Małe jest jednak prawdopodobieństwo, że jeśli wokalista U2 pojawi się na szczycie to będzie mówił o problemach klimatu. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że jego głównym celem jest promowanie działalności organizacji DATA, która z walką o czyste powietrze ma niewiele wspólnego.

Wygląda na to, że sytuacja jest podobna jak przy ostatniej wypowiedzi wokalisty Pet Shop Boys. Neil Tennant skrytykował byłego wiceprezydenta USA Ala Gore'a za pomysł zorganizowania koncertów "Live Earth", a przy okazji podłączył do tego opinię o działalności Bono, który z pomysłem Gore'a nie ma nic wspólnego.

Gazecie "Wprost" należy pogratulować pomysłowości - ilu Polaków na pierwszy rzut oka rozpoznałoby na okładce Ala Gore'a?

 • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (8) Strona 1/1

 • Witas, 23:03 6 Cze '07

  Skuszony ogromną mordą Bono z okładki wyłożyłem 4,5 zł (ile rzeczy można za to kupić!) na Wprost. Pierwszy i ostatni raz z własnej kieszeni. O Bono nie ma tam nic, okładka sugerowała co innego. I jak tu ufać mediom :)

 • PL, 12:51 6 Cze '07

  To jest właśnie to co media robią z porządnymi ludźmi aby ktokolwiek przeczytał jakiś artykuł. I te bzdury o kościele, papieżu, kardynale - artykuł POD PUBLICZKĘ !

 • ania_;), 12:41 6 Cze '07

  no, ja kupiłam Wprost, a tu NIC. się obrażam na nich, nigdy więcej nie kupię. chamstwo. i sam artykuł też niezbyt ciekawy (tzn. NIC NOWEGO).

 • monia_sz, 12:30 5 Cze '07

  faktycznie... lepiej pokazać na okładce Bono, więcej osób kupi gazetę. Mogliby się w końcu od niego odwalić. nieck lepiej napiszą o Paris Hilton:)

 • Martyś, 17:09 4 Cze '07

  Przecież tylko o to chodzi .. tylko o pokaz .. to główne zadanie gazety .. pokazać to co wpadnie w ich ręce .. bez zastanowienia

 • lukas3, 13:47 4 Cze '07

  Właśnie przeczytałem ten artykuł i fakt,że nie ma w nim mowy o Bono,ale z drugiej strony szczyt G8 dopiero się odbędzie(6-8 czerwiec),więc niewiele można też powiedzieć o kwestii jego zaangażowania w walkę z globalny ociepleniem.

 • U2manka, 12:47 4 Cze '07

  Co za głupota!

 • di, 09:44 4 Cze '07

  bardzo sprytne zagranie, wrzucić na okładkę Bono tylko dlatego, żeby wywindować sprzedaż gazety, bo artykule nie ma o nim nic więcej poza tym jednym zdaniem, marketing;)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Miłość jest obosiecznym mieczem, a ja nie chciałem pisać o romansach, bo dla mnie nie ma w nich nic ciekawego. Najważniejsza jest ta druga strona - Bono