01:00 25 Lis '06

U2 18 Singles na liście OLIS

U2 18 Singles na liście OLIS ^ ^ ^ ^

W pierwszym tygodniu od ukazania, nowe wydawnictwo U2 pojawia się na 21 miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

Z pewnością nie będzie to najwyższa pozycja, bowiem lista obejmuje tydzień 13.11-19.11, a więc teoretycznie zanim wydawnictwo pojawiło się w sklepach. Nie jest jednak tajemnicą, że płyty często wykładane są na sklepowe półki przed dniem premiery. Pozycja "18 Singles" jest niewątpliwie sukcesem. Jeśli chodzi o płyty, które zagościły na liście w ostatnim tygodniu, wyżej od U2 znajduje się tylko album
Możdzer / Danielsson / Fresco pt. "Between Us And The Light". Dla przykładu album The Beatles pt. "Love" znalazł się na miejscu 31.

W przeszłości U2 na liście Olis największy sukces zanotowali przy okazji wydania albumu "How To Dismantle An Atomic Bomb". W pierwszym tygodniu po pojawieniu pozostawili w polu wszystkich konkurentów. Passa lidera trwała dwa tygodnie, po czym zaowocowała złotą płytą.
Kolejna płyta będąca kompilacją utwórów z lat 1990-2000 po pierwszym tygodniu od ukazania zajęła drugie miejsce, nie wspięła się na szczyt.

Olis jest Oficjalną Listą Sprzedaży Związku Producentów Audio Video. Lista publikowana jest w cyklu tygodniowym, na podstawie zestawień sprzedaży przysyłanych przez niezależne sklepy detaliczne oraz duże sklepy sieciowe. Olis prowadzona jest od października 2000 roku.

 • U2roopa (źródło: własne, Olis)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • Aga, 07:22 30 Lis '06

  zgadzam się z Bremo...kawałki kawałkami ale koncert z Mediolanu jest rewelka i dla kolekcjonerów (takich jak ja) na półce jest na czołowym miejscu....fajnie sobie wybrać jaką się płytę chce i słuchać....

 • Pestek, 22:22 27 Lis '06

  Ja uwazam ze Vertigo z chicago nie jest gniotem. To super koncert.. Jeden z najlepszych. A co do U2 18 to tez uwazasz ze koncert z Milanu jest super a co do singli to mysle ze jest on raczej dla osob ktore mało znaja U2 i ewentualnie kolekcjonerów.. bo kto ma płyty U2 to nie potrzebuje skladanek no chyba ze chce miec na jednej plycie duzo najbardziej znanych kawalkow lub lubi poprostu skladanek sluchac pozdrawiam

 • VERTIGO, 10:56 26 Lis '06

  a tam :)

 • borgia&pop, 13:30 25 Lis '06

  Czy ktoś z otoczenia zespołu wie, że są na świecie fani których takie wydawnictwa obrażają. Kolejny gniot po Vertigo z Chicago.

 • borgia&pop, 13:25 25 Lis '06

  Po co ta płyta?!!!!!!!

 • Bremo, 19:35 27 Lis '06

  Vertigo z Chicago to nie gniot, jeśli tak uważasz to dziwny z Ciebie fan...Ten koncert z Mediolanu na U218 jest świetny!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Dla mnie Jezus Chrystus nie jest związany z żadną religią. Dla mnie religia, to zasady wymyślone przez ludzi, które mają wypełnić opuszczone przez Boga miejsce - Bono