23:44 23 Sie '06

Thom Yorke o Bono

Thom Yorke o Bono ^ ^ ^ ^

Artysta znany głównie jako wokalista grupy Radiohead, wydał solowy album zatytułowany "The Eraser". Przy okazji wywiadów udzielonych w ramach ukazania się płyty wspomniał o Bono.

Jak stwierdził, przy okazji poruszenia kwestii bycia społecznikiem i wizyt u możnych tego świata ... "Bono używa pochlebstw do tego, by osiągnąć swój cel. Ja tak nie potrafię. Brzydzę się. A on potrafi być ponad to. Spotykać tę bandę hipokrytów i opuszczać ich z podniesioną głową."

Thom obok Chrisa Martina i Bono jest najbardziej zaangażowanym społecznie muzykiem na Wyspach. Za przysłowiowe naprawianie świata zabrał się w roku 2000, po przeczytaniu książki Naomi Klein "No Logo". Od tego czasu walczy z wyzyskiem w Afryce, łamaniem praw człowieka i polityką Busha i Blaira.

 • U2roopa (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (17) Strona 1/1

 • Avatar

  acr, 23:59 27 Sie '06

  Spoko Fledge, czasem mi się faktycznie należy ;)

 • Roopa, 14:52 26 Sie '06

  Jak dla mnie Yorke ma trochę inny look na sprawy, na które patrzy również Bono (Radiohead nie było na Live 8). Być może chodziło o to, że Bono spotkał się m.in. z Bushem... A co za tym idzie chodziło o pewną dwulicowość ale w imię słusznej sprawy...

 • Fledge, 13:25 26 Sie '06

  W zasadzie mozna dopuscic mozliwosc ze była to jednak nieudolnie sformułowana krytyka. Badz co badz York napisał ze "brzydzi" sie takimi metodami naprawy swiata.

 • jkrol, 08:58 26 Sie '06

  Jezóooo....Ludzie, widze na krytyka czy cos. Mi chodziło o to że York ma coś do Bono bo skoro obaj walczą o dobro dla biednych to York nie powinien tak mówić o sposobie Bono. Bo fakt nie skrytykował go wprost, ale też tego nie pochwalił. By the Way.... Acr co ci sie nie podoba w mojej wypowiedzi?? Kto tu zresztą nie umie czytać ze zrozumieniem co??

 • Fledge, 17:56 25 Sie '06

  Spoko.....Chciałem Ci tylko przytrzec nosa :)

 • Avatar

  acr, 17:44 25 Sie '06

  A skąd wiesz do czyjej wypowiedzi się odniosłem?:) Miałem na mysli jkrol'a i pare przypadków z innych miejsc, forów. Taka interpretacja słów Thoma jest dość częsta, stąd taka moja reakcja. Faktycznie, nie sprecyzowałem do kogo to pisze. Mój błąd.

 • Avatar

  acr, 17:44 25 Sie '06

  A skąd wiesz do czyjej wypowiedzi się odniosłem?:) Miałem na mysli jkrol'a i pare przypadków z innych miejsc, forów. Taka interpretacja słów Thoma jest dość częsta, stąd taka moja reakcja. Faktycznie, nie sprecyzowałem do kogo to pisze. Mój błąd.

 • Fledge, 16:34 25 Sie '06

  Jak widac sam nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Oprócz JKROL'a nikt nie napisał ze to jest krytyka. Joy rzucił ogólnikowym cytatem, Max go opierdolił, Jedrek dodał co o muzyce, Fledge odniusł sie (tez ogólnikowo) do posta JKROL'a, Kredens sie zbłaznił, Rado bronił Bono (ale nie przed krytyką Yorka), a Ty nie przeczytałes wypowiedzi ze zrozumieniem :)

 • acr, 16:07 25 Sie '06

  Przykre jest to że Polska wypada bardzo cienko w porównaniach zdolności czytania ze zrozumieniem wśród społeczeństw. No i to, że znów pare osób nie zrozumiało. To nie jest wypowiedź krytyczna. "A on potrafi być ponad to. Spotykać tę bandę hipokrytów i opuszczać ich z podniesioną głową." to nie jest krytyka. Dziękuję za uwagę.

 • Rado, 13:46 25 Sie '06

  Odczepcie się ludzie od Bono !!! Nawet gdyby to wszystko robił pod publike, to dobrze, że robi właśnie to. Mógłby np bawić się w jakieś gangsterskie sprawy jak np czarni raperzy. Oni też napewno bawią się w takie coś pod publike. Dzięki temu mają więcej fanów. Dziękuje. Pozdrawiam

 • Kredens, 17:37 24 Sie '06

  ~kredens post usunięty

 • Fledge, 11:26 24 Sie '06

  Jak widac coraz wiecej osób zauwaza to samo. Bono ma destruktywny wpływ na zespół. Skoro sami fani o tym pisza to znaczy ze cos w tym jest. Ja juz na prawde nic z tego nie rozumiem. Myslałem ze Bono to inteligentny koles, a tu widze ze coraz wieksze kretynizmy odstawia. A co do muzyki to wspomniałem o tym przy okazji poprzedniego newsa.

 • Avatar

  Joy, 10:20 24 Sie '06

  Max boli Cię ten cytat? Sam pewnie nie przeszedł by Ci przez gadło. A i tak jestem zadowolony, że istniejątacy ludzie jak ON!!!

 • Jedrek, 08:52 24 Sie '06

  Ciekawe kiedy ktoś powie cokolwiek o ich muzyce :/

 • Avatar

  Max, 08:08 24 Sie '06

  dajcie juz spokoj... żałosnie sie bronicie tym cytatem z bono swiety i grzeszny. gdzie nie powiem ze zle robi bedac społeczniakiem zaraz ktos wjezdza z tym cytatem i zadowolony...

 • jkrol, 07:16 24 Sie '06

  Przeczytałem ten sam wywiad w Teraz Rocku z lipca. I dalej jestem wkurzony na Yorke'a że skoro i on i Bono walczą na ten sam cel to chyba powinni się bardziej wspierać. A Yorkowi nie podoba sie to że bono używa pochlebstw i prosi możnych tego świata. Skoro jego sposób bedzie lepszy to niech dalej niewiele robi i krytykuje tych co naprawde chcą dobrze. Bo choć rockiem sie bardzo interesuje to nic nie słyszałem o jego akcjach charytatywnych, zaś Bono był 3 razy nominowany do Nobla. I dla mnie Bono jest prawie święty. I nie dlatego że jest świetnym muzykiem ale kto z nas odda 30% z trasy kocertwoej na Afryke?? Może Thom Yorke :D:D

 • Avatar

  Joy, 06:08 24 Sie '06

  "Spotkał bym się nawet z diabłem, jeśli to zmieniło by cokolwiek w kwestii Afryki" - Bono. Bono wie po prostu ze wszystkie ważne kwestie zależą od tych dupków w garniturach. A fakt, że opuszcza ich z podniesioną głową świadczy o tym, że nie myśli o sobie a o innych, proste. Potrafi wyjść z tego z twarzą.

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Zawsze widziałem w heroinie wielkie zło... podejrzewałem więc, że każdy, kto zaczyna ją brać, podziela ten strach. Nie rozumiem, jak można dać się przyprzeć aż tak bardzo do muru, tak bardzo poddać się jej kontroli. Ja sam nigdy nie z - Adam