03:46 23 Sie '06

Moralność według Bono

Moralność według Bono ^ ^ ^ ^

Promuje swoją osobą akcje charytatywne, ale jednocześnie sam wzbogadza się ...

Elevation Partners, firma która inwestuje pieniądze Bono kupiła dużą część udziałów w "Forbes". Forbesa okrzykniętego "biblią kapitalizmu". W tym samym czasie U2 Limited, która posiada prawa do wszystkich nagrań U2 przenosi się do Holandii aby uniknąć podwyższenia stawek podatkowych w swoim kraju, wywołując prawdziwą burzę wśród Irlandzkich polityków. Na dokładkę mamy jeszcze tzw. "U2 Tower", wieżowiec w Dublinie, którego chyba nikt nie chce, ani politycy, ani zespół, innymi słowy pieniądze wyrzucone w błoto.

Ten sam Bono który występuje podczas Live 8 i chce zmiejszenia zadłużenia krajów afrykańskich jednocześnie żeby nie płacić większych podatków w swoim ojczystym kraju i przenosi U2 do Holandii?
Dodatkowo oskarżając rząd Irlandii o zbyt niskie nakłady na pomoc ubogim, chociaż sam nie chce dawać na to pieniędzy ze swoich podatków?

Promuje swoją osobą akcje charytatywne, ale jednocześnie sam wzbogaca się odcinając profity od zdobywanej w ten sposób popularności i rozgłosu. Czy to jest uczciwe?

 • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (37) Strona 1/2

 • guiness, 12:24 8 Wrz '06

  no tak. akurat pieniadze z podatkow zostana dostarczone biednym irlandczykom. bono ma chyba prawo decydowac, co robi ze swoimi pieniedzmi.

 • OLB, 11:34 1 Wrz '06

  ... kur**, nie wiedziałem, że enter to SEND. Chciałem kolejny wiersz. Fuck. W kazdym razie - czy Was naprawdę porąbało i czy jesteście tak zacofani, że podatki Bono nie mają NIC wspólnego z nakładami społecznymi Rządu irlandzkiego? Państwo z podatkami progresywnymi to machina do przeżerania pieniędzy! Teraz na dodatek dodali w Irlandii kolejny próg podatkowy, dlatego U2 musiałoby płacić ASTRONOMICZNE kwoty od swoich zarobionych pieniędzy. I co? Podatek od sławy? Super, prawda? Ktoś męczy się całe życie, buduje swoje imperium muzyczne i jakiś jajogłowy polityk ma mu to pokrzyżować? Sorry. Jeśli nie zgadzacie się z U2 w tej kwestii to wcale nie znaczy, że nie jesteście fanami. To znaczy, że jesteście gówno a nie ekonomistami. Jako zwolennik podatku liniowego jakim jest każdy prawdziwy liberał sądzę, że chłopaki z U2 mają rację wyjeżdżając do Holandii. Oni chcą dawać pracę ludziom. Przez ogromne irlandzkie podatki nie mogą dać jej tyle, ile by chcieli. Gdyby nie było Live8 i innych kampanii zainicjowanych ze strony Bono to samo dawanie pracy jest ze strony U2 OGROMNĄ działalnością społeczną. Peace out.

 • OLB, 11:25 1 Wrz '06

  ... (przypadkiem nacisnąłem enter w poprzednim komentarzu)

 • OLB, 11:25 1 Wrz '06

  Porąbało Was totalnie??

 • Avatar

  acr, 16:11 23 Sie '06

  A spadek formy artystycznej zauwazyłem, zresztą często o tym dyskutuje z osobami o skrajnie innym zdaniu. Ostatni album jest moim zdaniem najsłabszym w ich karierze. I tak go lubię, nie powiem że nie, lubię i słucham, pare kawałków jest naprawdę świetnych, ale i tak bardzo mnie to wszystko martwi. Zwłaszcza że kolejna płyta może być bardzo podobna.

 • Avatar

  acr, 16:07 23 Sie '06

  A Ty się na siłę czepiasz :) A co mi przeszkadza że Bono występuje w reklamie? Btw. z tego co mi wiadomo w reklamie iPodów U2 jak i wiele innych zespołów wystąpiło nieodpłatnie. Kasa za przedsprzedaż? Ok, głupie to, tez mi się nie podoba, ale co mnie to obchodzi? Ja też mogę iśc na ich koncert, mam zamiar iśc nawet na kilka, nie przeskzodzi mi w tym nie bycie płatnym członkiem u2.com. Przeniesienie firmy do innego kraju już ogarnęliśmy, ja też bym tak zrobił na ich miejscu gdyby mi się to opłacało. Tyle.

 • Fledge, 15:48 23 Sie '06

  Na siłę próbujesz ich usprawiedliwiac. Osobiscie nie lubie chorobliwej zachłannosc. A Bono za kase zrobi wszystko. Wystąpi w reklamie, zedrze z fanów pieniadze za mozliwosc wczesniejszego kupna biletów, przeniesie sie do innego kraju. Na dodatek widac spadek formy artystycznej. U2 traci starych fanów a mi juz odechciało sie nawet pisania na forum.

 • Avatar

  acr, 15:24 23 Sie '06

  Po pierwsze, gwoli ścisłości - nie U2 się przenosi, a firma U2 Limited posiadająca prawa do utworów U2, która jest włąsnością członków U2. Jędrek - pewna próżnośc Bono daje się zauwazyć, pewnie, robienia z siebie swiętego jakoś nie zauwazyłem (ha, poza "did you come here to play Jesus? cause' I did" ;) co zresztą swiadczy o pewnym dystansie do tego wszystkiego ), ale nawet jeśli by mówił wprost "to ja jestem mądrzejszy i to ja mam pomysł jak zmienić świat, słuchajcie mnie ludzie, poprowadzę tą cywilizacje ku lepszemu" - to ja mu to wybaczę i przymknę oko, za to co faktycznie robi. Bo to co robi wielkim jest.

 • Neron, 07:48 23 Sie '06

  Jedrek, wszyscy dobrze wiemy, że Bono jest próżny. Zawsze był. Ale jest też świetnym wokalistą, członkiem wielkiego zespołu. I tego się trzymajmy.

 • Paula, 07:45 23 Sie '06

  Osobiście nigdy nie zauważyłam aureolki nad głową Bono, ani żadnego z członków zespołu, wiec...tak! Tak, oni są śmierterlnikami! I co z tego wynika? Że jak my wszyscy nie są idealni! A teraz po prostu kierując się własnym interesem. Właściwie, kto kiedyś tak nie robił? Ja dłucham muzyki dla samej muzyki, a czy muzyka straci, gdy oficjalnie U2 przeniesie się do Holandii? Nie sądze...

 • Avatar

  Daria, 07:22 23 Sie '06

  Co za bzdura, w którym momencie Bono tworzy otoczkę jakoby był święty? Wtedy kiedy krzyczy Fuck The Revolution, jest przebrany za diabła czy wyzywa prezydentów od palantów? To że pomaga innym wypływa z jego osobowości, a uważam że nie robi niczego złego, poza tym nie wszystko zależy oid niego samego.

 • jedrek, 05:09 23 Sie '06

  acr, to co mówisz jest świętą prawdą, tylko dlaczego oni tworzą wokół siebie otoczkę 'świetych' i to się głównie tyczy Bono... To jest problem, a nie to że chcą zarobić.

 • Avatar

  Scarlet, 20:32 22 Sie '06

  No właśnie, otóż to.

 • Avatar

  acr, 17:52 22 Sie '06

  Nie widzę tu większego problemu. Na miejscu U2 zrobiłbym to samo. Ale nie o tym. Dlaczego ktoś pisząc news'a odrazu osądza i ocenia zamiast po prostu przekazać informację i ewentualnie skomentować w komentarzu?

 • Avatar

  Scarlet, 08:19 22 Sie '06

  Przepraszam czy U2 są święci? Czy jako zwykli śmiertelnicy nie mogą popełnić błędu bo zaraz jacyś goście powiedzą ze nie są już wiarygodni? Taaaaaak! Najlepiej spalić ich na stosie bo Bono wydaje swoje miliony!!! Buhahaha

 • Fledge, 08:12 22 Sie '06

  Zagorzali fani podniecaja sie kazdą głupia informacją na temat zycia osobistego czlonków u2, ale jak pojawi sie jakas krytyka to nabieraja wody w usta i zaczynają mówic że :"interesuje ich tylko MUZYKA"

 • Avatar

  Scarlet, 08:01 22 Sie '06

  Jezu! Gdyby Bono zaczął kłamać w swoich tekstach całą muzykę szlag by trafił!!! Taka jest prawda, a ja naprawdę nie rozumiem po co ich pouczać, dobrze widzą co robią, i ja się tego trzymam.

 • bob budowniczy, 16:43 21 Sie '06

  Teoretycznie masz rację ale problem polega na wiarygodności. nie da się oddzielić "zaangażowanej" muzyki U2 od tego co robią poza nią (poza tym nie Bono działa jako Bono a nie prywatnie). Jeżeli dają koncerty i piszą piosenki o różnych ideałach a poźniej są lekko z boku to nie wszystko jest ok.

 • Avatar

  Scarlet, 14:35 21 Sie '06

  Trzeźwo patrzę na ten zespół, ale interesuje mnie ich MUZYKA a nie to co wyprawiają poza sceną. Poza tym nic mi do ich spraw, niech robią co chcą!

 • Rusty James, 12:24 21 Sie '06

  Cieszę się że jest jednak jakiś procent fanów, którzy nie dadzą sobie wciskac gówna. Bycie fanem nie polega na bezkrytycznym, ślepym uwielbieniu. U2 sie skończyli z powodu głupoty, bądz zachłanności Bono. I tyle na ten temat.

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Po przyjeździe do Etiopii nie przeżyłem żadnego szoku kulturowego. Zupełnie inaczej było po powrocie tutaj. Zacząłem zadawać sobie podstawowoe pytania dotyczące życia w Pierwszym Świecie przeciwstawionym Trzeciemu. Ludzie, których zostawiłem - Bono