09:07 12 Lip '06

U2 jako kapela chrześcijańska?

U2 jako kapela chrześcijańska? ^ ^ ^ ^

" "Przybrali bardzo interesujący kurs. Nie są odbierani jako chceścijańska kapela. Rozwijali swoją muzykę, wykonali świetną robotę przekazując nią wartości wiary"

Jako student college'u w latach 80-tych, ojciec Erich Rutten jako piewszy porównał twórczośc U2 do "wielkiego politycznego rocka".

Wtedy odkrył jeden z wcześniejszych albumów zespołu - October z 1981r. Słuchając piosenek takich jak "Gloria" i "Rejoice" z odniesieniami do Jerusalem, motywami śmierci i zmartwychwstania, zdał sobie sprawę że "prawie każda piosenka na tym albumie jest wyraźnie Chrześcijańska".

Zainspirowany, zaczął swoją własną podróż przez twórczość zespołu, zwracając większą uwagę na teksty utworów - nawet w piosenkach które wydawały się mieć bardziej podtekst polityczny lub były miłosnymi balladami.

"Są chrześcijańskim zespołem rockowym" - powiedział Rutten amerykańskiej gazecie The Catholic Spirit. "Przybrali bardzo interesujący kurs. Nie są odbierani jako chceścijańska kapela. Rozwijali swoją muzykę, wykonali świetną robotę przekazując nią wartości wiary"


Według Ojca Ruttena członkowie zespołu "czują moc od Boga".

 • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (11) Strona 1/1

 • muminek, 21:07 26 Paź '06

  przecież oni nawet śpiewają teksty biblijne (żeby wspomnieć tylko sztandarowe "40" - czyli Psalm 40)

 • anka, 11:21 25 Lip '06

  a jakie to ma znaczenie ... ważne że Ich muzyka dociera głebiej, i każdy może w niej odnależć siebie. "śpiewać każdy może ... " ale to nie wystarczy bo trzeba czuć to co się śpiewa.

 • Fledge, 12:08 16 Lip '06

  Acr to dobrze zdefiniował. Bo mimo pewnych nawiazan do religi chrzescijanskiej, U2 nie sa kapela chrzescijanska. I bardzo dobrze...

 • Avatar

  acr, 15:30 14 Lip '06

  wierzą i przekazują przez muzykę wiele wartości zbieżnych z tymi chrześcijańskimi, ale moim zdaniem, wartości te są ponad jakąkolwiek religię, więc to, że chodzi im o to samo w tak wielu miejscach, nie znaczy że można ich tak szufladkować. może w 82 roku, ale jednak od October minęło wiele czasu, a zespół bardzo się zmienił.

 • Pitu, 11:13 14 Lip '06

  Indianer 1984: Wiesz byc kapela chrzescijanska to nie znaczy spiewcac jak dobrze chodzic z Jezusem za reke. takie piosenki to spiewa sie w przedszkolach... i U2 w pewnym sensie sa zespolem chrzescijanskim...piosenki chrzescijanskie nie tylko chwala Boga i wiare, sa tez takie ktore wytykaja wiele rzeczy, bo wiara jest poto by ja kwestionowac, by szukac i o tym pisze U2...dlatego mozna ich nazwac zespolem chrzescijanskim. I takie teksty jak twoje powinienes pisac bo glebszym zastanowieniu, albo chociaz zorientowac sie w temacie

 • dede, 15:50 13 Lip '06

  Ja myślę, że najlepszym komentarzem do tego newsa jest książka "Walk On Duchowa Podróż U2" Steva Stockmana. Ten kto ją czytał na pewno wie, w jakim stopniu U2 jest "kapelą chrześcijańską" a w jakim nie :)

 • Indianer1984, 13:18 13 Lip '06

  Nie są zespołem chrześcijańskim. Gdyby takim byli, to cały czas pisali by teksty, w stylu "jak to pięknie jest spacerować z Jezusem za ręke po trawie". Po prostu chwalili by Jezusa, że pozwala się bezkarnie mordować, a oni tego nie robią. Nie są zespołem chrześcijańskim ograniczony do jednego księże.

 • patryk, 12:56 13 Lip '06

  Jezus górą! I tak ma być!

 • kredens, 18:15 12 Lip '06

  czego dotyczy ten news?

 • Pitu, 13:41 12 Lip '06

  fakt faktem duzo w ich piosenkach odwolania do Boga i wiary, ale sam Bono nawet zaprzeczyl takim twierdzeniom, ale nawet jezeli sa kapela chrzescijanska to mi to nic a nic nie przeszkadza:)

 • sara, 11:40 12 Lip '06

  no no jestem pierwsza :D zgadzam sie z tym... i to jest w nich tez wspaniale :]

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono