10:27 23 Maj '06

Bono kontra korupcja.

Bono kontra korupcja. ^ ^ ^ ^

Pierwszy głos U2 przebywa obecnie w afrykańskiej Abuji, gdzie stara się pomóc krajom Afryki...

Bono nalega, aby bogate państwa, które obiecały pomoc Afryce dotrzymały swojego słowa. W niedzielę Irlandczyk zmagał się z korupcją, która w Afryce jest równie powszechna co AIDS, TB czy malaria.
Korupcja jest ogromną przeszkodą, przez którą Afryka popadła w niewyobrażalne długi.

Lider U2 apeluje aby jak najszybciej zacząć walkę z przestępstwami finansowymi, które w państwach afrykańskich są na porządku dziennym. Twierdzi, iż jeśli nie zmniejszy się ten problem w Afryce, to uprzemysłowione państwa, które zadeklarowały swoją pomoc mogą się z niej wycofać.

'Mamy okazję zaprzestać korupcji, jednak musimy zlikwidować najpierw wszystkie czynniki, które jej sprzyjają' - powiedział Bono reporterom towarzyszącym mu w Afryce.

Prawda jest taka, że bieda oraz choroby występujące w Afryce, niestety skutecznie kryją łapownictwo, korupcję oraz przestępstwa finansowe przez które Afryka ma bagatelne długi.

 • kris (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • iloveBono, 18:37 24 Maj '06

  świete słowa Indianer1984! Jestem ciekawa kto kolejny dostanie szalu:)

 • Indianer1984, 05:57 24 Maj '06

  Pewnie Clapton dostaje szału, że nikt się nim nie interesuje. Ciekawe kiedy znowu zabierze głos.

 • Avatar

  troku, 19:27 23 Maj '06

  oto cały Bono, z całego serca i z wilekim poświęceniem walczy o to aby mieszkańcom Afryki poprawić komfort życia. Ten mężczyna dopatruje się tego czego inni nie widzieli albo "nie chcieli widzieć". Oby tak dalaj Bono!!! Ojczyzna i fani U2 Ci tego nie zapomną. Jesteś wspaniały !!!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono