14:31 18 Maj '06

Bono rusza na pomoc

Bono rusza na pomoc ^ ^ ^ ^

W pewnych częściach Afryki w czasie jednego roku umiera nawet 700 tyś. osób z powodu AIDS...

Bono - jako jeden z nielicznych muzyków na świecie wyszedł z inicjatywą do mieszkańców krajów afrykańskich, aby polepszyć leczenie ludzi zarażnych wiusem HIV.

Ludzie, którym próbował pomóc na codzień są zatrudnieni w przemyśle włokienniczym w Lesotho. Tamtejsza społeczność radzi sobie samodzielnie, jednak niestety wielu z nich padło ofiarą wirusa, który wywołuje AIDS. U około jednego na trzech pracowników badania wykazują obecność wcześniej wspomnianego wirusa - podaje BBC.
Bono wspomniał, że sytuacja w Lesotho nie jest wyjątkiem w Afryce - w krajach Trzeciego Świata podobne sytuacje dotyczące głodu, AIDS oraz innych czynnków stawiających Afrykę w trudnej sytuacji jest wiele.

Lider U2 walczy także o umorzenie długów Afryki, jest to zadanie trudne, czasochłonne jednak z pewnością godne wysiłku. Nie zawsze jednak jest łatwo walczyć z kredytami, gdyż część z nich jest trudna do anulowania - świadczy o tym między innnymi sytuacja w Lesotho, o której wspomniał Bono:
''Powodem dla którego Lesotho nie anulowano długów jest to że było zdyscyplinowanym kredytobiorcą i w przeszłości spłacało swoje długi. Chcemy poruszyć ten temat.''

 • kris (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • BMB-Marta, 15:47 19 Maj '06

  Tak jest! Uświadamianie jest istotną częścią naprawy tego co się dzieje...Bono, po prostu, nie żyje TYLKO muzyką-potrafi wykorzystać swoją sławę do innych przydatnych celów, co wielu nazywa "promowaniem własnego ego" czy "reklamą", jednak niech spojrzą na razultaty! Ktoś kto nigdy nie był zaangarzowany w żadną akcję, nie może oceniać czy krytykować tych co starają się nie siedzieć bezczynie...;]

 • Indianer1984, 14:59 19 Maj '06

  "...jako jeden z nielicznych...", bo ci liczni wolą krytykować i wracać w wieku 60 lat lub więcej - jeśli są w stanie - i zarabiać.

 • jedrek, 19:21 18 Maj '06

  Live 8 nie było bezwartościowe. Takie wydarzenia mają na celu uświadomienie ludzi.

 • patryczek, 18:09 18 Maj '06

  Popieram! Oby więcej takich akcji, a nie komercyjnych i bezwartościowych show jak Live8

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

W jednej chwili patrzysz, jak zabijają kogoś w filmie "Zawodowcy", a już po chwili w "Widomościach" oglądasz wypadające z okna ciało... Fikcja staje się czymś znajomym, że powoli zaczynamy tracić wrażliwość w kontakcie z - Bono