14:31 18 Maj '06

Bono rusza na pomoc

Bono rusza na pomoc ^ ^ ^ ^

W pewnych częściach Afryki w czasie jednego roku umiera nawet 700 tyś. osób z powodu AIDS...

Bono - jako jeden z nielicznych muzyków na świecie wyszedł z inicjatywą do mieszkańców krajów afrykańskich, aby polepszyć leczenie ludzi zarażnych wiusem HIV.

Ludzie, którym próbował pomóc na codzień są zatrudnieni w przemyśle włokienniczym w Lesotho. Tamtejsza społeczność radzi sobie samodzielnie, jednak niestety wielu z nich padło ofiarą wirusa, który wywołuje AIDS. U około jednego na trzech pracowników badania wykazują obecność wcześniej wspomnianego wirusa - podaje BBC.
Bono wspomniał, że sytuacja w Lesotho nie jest wyjątkiem w Afryce - w krajach Trzeciego Świata podobne sytuacje dotyczące głodu, AIDS oraz innych czynnków stawiających Afrykę w trudnej sytuacji jest wiele.

Lider U2 walczy także o umorzenie długów Afryki, jest to zadanie trudne, czasochłonne jednak z pewnością godne wysiłku. Nie zawsze jednak jest łatwo walczyć z kredytami, gdyż część z nich jest trudna do anulowania - świadczy o tym między innnymi sytuacja w Lesotho, o której wspomniał Bono:
''Powodem dla którego Lesotho nie anulowano długów jest to że było zdyscyplinowanym kredytobiorcą i w przeszłości spłacało swoje długi. Chcemy poruszyć ten temat.''

 • kris (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • BMB-Marta, 15:47 19 Maj '06

  Tak jest! Uświadamianie jest istotną częścią naprawy tego co się dzieje...Bono, po prostu, nie żyje TYLKO muzyką-potrafi wykorzystać swoją sławę do innych przydatnych celów, co wielu nazywa "promowaniem własnego ego" czy "reklamą", jednak niech spojrzą na razultaty! Ktoś kto nigdy nie był zaangarzowany w żadną akcję, nie może oceniać czy krytykować tych co starają się nie siedzieć bezczynie...;]

 • Indianer1984, 14:59 19 Maj '06

  "...jako jeden z nielicznych...", bo ci liczni wolą krytykować i wracać w wieku 60 lat lub więcej - jeśli są w stanie - i zarabiać.

 • jedrek, 19:21 18 Maj '06

  Live 8 nie było bezwartościowe. Takie wydarzenia mają na celu uświadomienie ludzi.

 • patryczek, 18:09 18 Maj '06

  Popieram! Oby więcej takich akcji, a nie komercyjnych i bezwartościowych show jak Live8

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam