19:43 13 Kwi '06

Producent historycznych nagrań U2 chce odzyskać swoje nagrania

Producent historycznych nagrań U2 chce odzyskać swoje nagrania ^ ^ ^ ^

Ogromny zbiór nagrań, prawdziwy skarb historii rocka którego właścicielem był Rick Wurpel zaginął (...)

(...) wiele lat temu. Wraz z nim 160 kaset z nagraniami audio i video w tym z legendarnego koncertu 'Under a Blood Red Sky' który U2 zagrało w 1983 roku.

Teraz, po latach zbiór odnalazł się, a Wurpel chce wiedzieć dlaczego miasto Denver odkupiło go wiele lat temu od osoby postronnej i dało na przechowanie bez informowania prawowitego właściciela.

Oficjele miasta oświadczyli w środę że miała miejsce pomyłka i firma Wurpela, TTS Entertainment Group odzyska taśmy jak tylko udowodni że ma do nich prawa.

"Nieobchodzi mnie czy miasto zrobiło coś źle, tylko oddajcie mi te taśmy", powiedział Rick Wurpel

Firma TSS EG wyprodukowała w 1983 roku koncert U2, który był przygotowany specjalnie do wydania w wersji live. Grupa inwestorów dała fundusze na zdjęcia w kooperacji z firmą Feyline Video 82.

Wurpel, który nadzorował filmowanie, wysłał to co wydawało mu się oryginalnymi wersjami owych taśm do menagera U2 Paula McGuinnesse'a w 2001 roku.

"Wysłałem je Paulowi chłopakom w Dublinie" kiedy grupa dyskutowała o wydaniu show na DVD, powiedział. Ale Wurpel zatrzymał niektóre dodatkowe zdjęcia i kopie dla siebie.

Jack Finlaw, szef wydziału teatrów i aren miejskich, wyjaśnił że kilka lat temu Mary Beth Anderson, które pracowała dla Wurpela, wystąpiła do miasta z ofertą sprzedaży nagrań z U2 i innych wydarzeń zarejestrowanych przez firmę Wurpela.

"Powiedziała że przechowuje trochę taśm" i zamierza się ich pozbyć jeżeli miasto nie będzie zainteresowane ich odkupieniem. Dyrektor marketingu miasta Denver zapłacił Anderson 3000 dolarów kosztów przechowania i przejął w posiadanie zbiór - powiedział Finlaw.

W lutym żona Wurpela po latach poszukiwań odnalazła Andreson, która powiedziała jej że taśmy zostały odsprzedane miastu.

"Dopuki nie dostanę zbioru nie mogę powiedzieć co dokładnie w nim jest" - powiedział Wurpel. Według nieoficjalnych informacji miasto skopiowało część materiałów na płyty DVD.

"Zapłacili od 3000 do 5000 dolarów za rzecz nie wiedząć kto jest jej właścicielem" - powiedział A.M. Carrington prawnik występujący w interesie Wurpela i U2.

"Miasto było zainteresowane wykorzystanie materiałów do prezentacji" - odpowiedział Finlaw

"Czujemy że (przechowując materiały - dop.) zrobiliśmy dobrze, bezwględu kto jest ich właścicielem" - powiedział Finlaw.

To może być długi proces, ponieważ ktoś będzie musiał zweryfikować wszystkie materiały z występów zebranych na taśmach i udowodnić posiadanie do nich praw majątkowych.

 • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono