11:53 13 Kwi '06

Koncerty U2 światełkiem dla Ameryki Południowej

Koncerty U2 światełkiem dla Ameryki Południowej ^  ^  ^  ^

U2 nie grało w Ameryce Południowej przeszło od ośmiu lat. Dzisiaj wiadomo że popełnili błąd. Trasa okazała się wielkim sukcesem

Między lutym a marcem, U2 wraz z zespołem Franz Ferdinand zagrało dziewięć w pełni wyprzedanych koncertów w Brazylii, Chile, Argentynie i Meksyku. Każdy kosztował przeszło 5 milionów dolarów przy frekwencji rzędu 70.000. Zyski były proporcjonalnie większe.

"Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę że 'Nie możemy grać tylko w Ameryce i Europie'" - powiedział Jerry Barad, promotor The Next Adventure, która przygotowała trasę U2. W sprawadzaniu gwiazd pomaga lepsza infrastruktura, nowe areny - m.in. Jose Miguel Agrelot Coliseum w San Joan (Puerto Rico) oraz zaangażowanie władz.

Od Ameryce zagrali ostatnio m.in The Rolling Stones, Good Charlotte, Slipknot, Black Eyed Peas, Pearl Jam, Avril Lavigne. U2 wraz z The Rolling Stones przetarło szlaki dla nowej jakości koncertowania w tej części świata.

  • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • adamg, 12:37 1 Sty '07

    :):):)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam