03:19 27 Lut '06

U2 Międzynarodowym Ambasadorem Sumienia 2005

U2 Międzynarodowym Ambasadorem Sumienia 2005 ^ ^ ^ ^

Ceremonia wręczenia nagrody Amnesty International odbyła się na Stadionie Narodowym w Santiago w Chile. Nagrodę wręczała Chilijska Prezydent-elekt Michelle Bachelet.

U2 wybrało to miejsce dla hołdu zabitym w zamachu stanu na którego czele stał Generał Augosto Pinochet w 1973 roku, w czasie którego Stadion Narodowy był miejscem masowej kaźni.

Irene Khan, sekretarz generalny Amnesty International, powiedziała że U2 niezłomnie dąży do szerszego naświetlenia problemu łamiania praw człowieka na świecie:

"Bono łączy muzykę z walką o prawa człowieka i ludzką godność"

"Oni (U2 - dop.red.) zainspirowali i zaktywizowali miliony swoją muzyką, zabierając głos w sprawie zwalczania ubustwa wśród bezsilnych i prześladowanych"

Nagroda Międzynarodowiego Ambasadora Sumienia została zainspirowana wierszem napisanym dla Amnesty przez Noblistkę Laureate Seamus Heaney.
Innymi laureatami nagrody są między innymi: były Prezydent Czech Vaclav Havel i Mary Robinson, Wysoki Komisarz ONZ do Spraw Praw Człowieka.

 • jedrzej (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Po wojnie w Zatoce Perskiej w pełni rozumiem surrealizm. To chyba była jedyna reakcja. Rozumiem teraz dlaczego po wojnie Picasso nie mógł już malować ludzkich twarzy - Bono