08:12 3 Lut '06

The Edge pomaga ofiarom Katriny

The Edge pomaga ofiarom Katriny ^  ^  ^  ^

Długotwała więź jaka łączy Edge'a z Nowym Orleanem spowodowała że gitarzysta włączył się do akcji pomocy ofiarom Huraganu Katrina.

Rezultatem jego działań jest powołanie do życia ogranizacji Music Rising której celem jest pomoc muzykom poszkodowanym w skutek działania huraganu.

Nowy Orlean szczególnie zapadł członkom U2 w pamięci z powodu wydarzeń które miały miejsce po koncercie w tym mieście w 2001 roku, kiedy ich magazyn z instrumentami w Dublinie został doszczętnie zniszczony przez powódź.

"Na szczęście", mówi The Edge - "Moja najważniejsza gitara była z nami w Nowym Orleanie ... Gibson Explorer którego miałem od ukończenia 17 lat i wzmaczniacz którego używałem podczas wszystkich nagrań zespołu od momentu podpisania pierwszego kontraktu nagraniowego"

Cztery lata po wydarzeniach z 2001 roku, Katrina zniczczyła Nowy Orlean i pamięć o swoim szczęściu popchneła Davida Evansa do założenia razem z firmą Gibson Guitar, Guitar Center Music Education Foundation oraz MusicCares Foundation orgranizacji pomocy muzykom z miasta.

"Kiedy usłyszałem o huraganie, ogromie zniszczenia miasta, szybko zacząłem myśleć o muzykach, stratach w kulturze, nie tylko dla Nowego Orleanu, Ameryki, ale dla całego świata" - powiedział gitarzysta, jednocześnie zaprzeczył jakoby chciał pójść w ślady Bono i zająć się działalnością aktywistyczną.

Firma Gibson Guitar przygotowała na rzecz akcji serię 300 limitowanych gitar Les Paul w kolorach nowoorleańskiego Mardi Gras. Sprzedaż gitar przyniesie najprawdopodobniej około 1 miliona dolarów funduszy na zakup instrumentów dla muzyków pokrzywdzonych w tragedii.

Akcję Music Rising wspiera m.in. MTV, VH1, Rolling Stonemagazine i Ticketmaster.

  • jedrzej (źródło: własne, AP, MTV UK)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Majka, 12:01 3 Lut '06

    Zaprzeczac moze, ale co on sobie w tej lysej glowie mysli to wie tylko on sam, wiem, ze moje zdanie jest tu najmniej znaczace, ale ja uwazam, ze tak Edek robi to z dobrego serca, ale gdzies w jego glebi chce dorownac Bono w jego dzialalnosci charytatywnej i On ten ktory zna Bono najlepiej mysli "skoro on moze to czego ja nie?", ale oczywiscie jego dzialalnosc tez jest godna pochwaly i trzymam kciuki za powodzenie a patrzac na to wsparcie MTV i Rolling Stone (Bono takiego nie ma! :D) na pewno mu sie powiedzie :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Muzyka jest o wiele ważniejsza od muzyków, którzy ją grają" - Adam