11:39 19 Gru '05

Bono Człowiekiem Roku

Bono Człowiekiem Roku ^  ^  ^  ^

Bono, wokalista irlandzkiej grupy U2, oraz małżeństwo Melindy i Billa Gatesów zostali uhonorowani przez amerykański magazyn "Time" tytułami "Człowieka Roku". ...

W ten sposób "Time" docenił zaangażowanie Bono i małżeństwa Gatesów w walkę z ubóstwem i działalność charytatywną.

Wokalista U2 został uznany "Człowiekiem Roku" za współorganizację Live 8 i nakłanianie przywódców najbogatszych państw do anulowania długów krajów Trzeciego Świata.

Natomiast najbogatsze małżeństwo na świecie doceniono za stworzenie charytatywnej organizacji "Bill And Melinda Gates Foundation", która w krótkim czasie stała się największą tego typu instytucją na świecie, wydając od 2000 roku ponad 6 miliardów dolarów na walkę z AIDS, malarią i innymi chorobami w Afryce.

"Za bystrość w czynieniu dobra, umiejętne wpływanie na polityków i odbudowanie pojęcia sprawiedliwości, za uczynienie litości czymś eleganckim i strategicznym podejściu do pojęcia nadziei, oraz ośmieleniu nas, byśmy podążali tą drogą, Bill i Melinda Gates oraz Bono zostali uznani za Ludzi Roku Time'a" - czytamy w magazynie.

  • kris (źródło: własne, Interia.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (2) Strona 1/1

  • OLB, 17:01 21 Gru '05

    Toż to wspaniała wiadomość :). Super super super :).

  • Wercyk, 15:51 19 Gru '05

    tak jest!tak trzymac;) kto jak kto ale Bono zasłuzyl na ta nagrode!!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Po przyjeździe do Etiopii nie przeżyłem żadnego szoku kulturowego. Zupełnie inaczej było po powrocie tutaj. Zacząłem zadawać sobie podstawowoe pytania dotyczące życia w Pierwszym Świecie przeciwstawionym Trzeciemu. Ludzie, których zostawiłem - Bono