11:36 10 Gru '05

Amnesty International nagrodziła muzyków z U2

Amnesty International nagrodziła muzyków z U2 ^ ^ ^ ^

Irlandzki zespół rockowy U2 to laureat tegorocznej edycji nagrody "Ambasador Sumienia" przyznawanej przez Amnesty International

Sekretarz generalna AI Irene Khan powiedziała w uzasadnieniu, że U2 zrobili więcej niż jakakolwiek inna grupa dla popularyzowania w świecie idei praw człowieka.

Ich rola w łączeniu muzyki z wysiłkiem walki o prawa człowieka i ludzką godność na całym świecie jest niewątpliwa i imponująca - zaznaczyła Khan. Dodała, że zespół dzięki swojej muzyce ma wpływ i dodaje sił milionom ludzi na całym świecie.

Według założyciela inicjatywy Sztuka dla Amnesty (Art for Amnesty) Billa Shipseya, piosenki U2 pomogły rozpropagować ideę praw człowieka światowej publiczności. Shipsey wyjaśnił, że chodzi np. o utwór Walk on napisany wspólnie z przywódczynią birmańskiej opozycji i laureatką pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

Nazwa wyróżnienia "Ambasador Sumienia" pochodzi od tytułu wiersza, który zadedykował organizacji irlandzki poeta Seamus Heaney.

 • Karola (źródło: własne, o2.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Wyśmiewaliśmy się ze świata dorosłych i zgodnie doszliśmy do wniosku, że nigdy nie dorośniemy, ponieważ wokół nas widzieliśmy tylko głupotę - Bono