17:33 12 Maj '12

"U2: 1978-1981"

 ^ ^ ^ ^

9. maja (2012) manager U2, Paul McGuinness był w the Little Museum w Dublinie, by otworzyć wystawę rzadkich zdjęć z najwcześniejszych lat zespołu.

Zdjęcia zostały zrobione przez Patricka Brocklebanka, który pochodzi z Dublina. Pracował on jako artysta grafik i fotograf w latach 70-tych.  
"Ponieważ zawsze byłem w mieście i ponieważ byliśmy w tym samym wieku, mogłem często widywać U2. Nagrania z koncertów, energię i ambicję lokalnego bandu, który podbił później świat." - wspomina Patrick.

Na otwarciu wystawy Paul McGuinness przypominał sobie, gdy to został przedstawiony zespołowi przez Billa Grahama z "Hot Press". "U2 namówili podstępem Billa, aby przyszedł na jedną z ich pierwszych prób. Zespół zagrał jemu kilka "własnych" piosenek, ale Bill kazał im przestać i powiedział: "Zaraz, zaraz! Wszystkie te numery, które gracie są autorstwa the Ramones."
Zespół odrzekł: "Ok, masz rację, ale zamierzamy napisać kilka świetnych piosenek, co też oni uczynili do tej pory." 

Paul McGuinness wspominał o prasie muzycznej i o pirackich stacjach radiowych lat 70-tych oraz o wczesnych występach w Dandelion Market i w the Project Arts Centre, kiedy to pojawił się gang znany jako "Black Catholics". "BC poświęcali się  rozwalaniu występów innych ludzi. Zyskałem wczesną i kompletnie niezasłużoną reputację kogoś, kto stosuje przemoc psychiczną, kiedy wyciągnąłem jednego z gangu na ulicę obok budynku."

Oprócz Patricka Brocklebanka, na otwaciu wystawy były również takie sławy (irlandzcy muzycy, przyjaciele U2), jak Gavin Friday, Niall Stokes, John Stephenson (który pracował w the Project Arts Centre) oraz Dave Fanning.

Wystawa "U2: 1978-1981" potrwa do 2. września 2012. Tutaj bezpośredni link do strony wystawy. • (VeRTigo) (źródło: U2.com)
 • Modyfikacja: 18:36 12 Maj '12

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono