17:33 12 Maj '12

"U2: 1978-1981"

 ^ ^ ^ ^

9. maja (2012) manager U2, Paul McGuinness był w the Little Museum w Dublinie, by otworzyć wystawę rzadkich zdjęć z najwcześniejszych lat zespołu.

Zdjęcia zostały zrobione przez Patricka Brocklebanka, który pochodzi z Dublina. Pracował on jako artysta grafik i fotograf w latach 70-tych.  
"Ponieważ zawsze byłem w mieście i ponieważ byliśmy w tym samym wieku, mogłem często widywać U2. Nagrania z koncertów, energię i ambicję lokalnego bandu, który podbił później świat." - wspomina Patrick.

Na otwarciu wystawy Paul McGuinness przypominał sobie, gdy to został przedstawiony zespołowi przez Billa Grahama z "Hot Press". "U2 namówili podstępem Billa, aby przyszedł na jedną z ich pierwszych prób. Zespół zagrał jemu kilka "własnych" piosenek, ale Bill kazał im przestać i powiedział: "Zaraz, zaraz! Wszystkie te numery, które gracie są autorstwa the Ramones."
Zespół odrzekł: "Ok, masz rację, ale zamierzamy napisać kilka świetnych piosenek, co też oni uczynili do tej pory." 

Paul McGuinness wspominał o prasie muzycznej i o pirackich stacjach radiowych lat 70-tych oraz o wczesnych występach w Dandelion Market i w the Project Arts Centre, kiedy to pojawił się gang znany jako "Black Catholics". "BC poświęcali się  rozwalaniu występów innych ludzi. Zyskałem wczesną i kompletnie niezasłużoną reputację kogoś, kto stosuje przemoc psychiczną, kiedy wyciągnąłem jednego z gangu na ulicę obok budynku."

Oprócz Patricka Brocklebanka, na otwaciu wystawy były również takie sławy (irlandzcy muzycy, przyjaciele U2), jak Gavin Friday, Niall Stokes, John Stephenson (który pracował w the Project Arts Centre) oraz Dave Fanning.

Wystawa "U2: 1978-1981" potrwa do 2. września 2012. Tutaj bezpośredni link do strony wystawy. • (VeRTigo) (źródło: U2.com)
 • Modyfikacja: 18:36 12 Maj '12

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Nie wiemy dokąd zmierzamy, ale czyż to nie jest przyjemne? - Bono