15:45 3 Gru '11

"A Decade of Progress on AIDS"

World AIDS Day ^ ^ ^ ^

1. grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Lider U2, Bono, przy tej okazji odbył swoiste Tournee, które oczywiście nie miało nic wspólnego z działalnością całego bandu.

W związku z Międzynarodowym Dniem Aids w magazynie "The New York Times" znalazł się gościnny artykuł Bono, którym mówił o ogromnych liczbach związanych z Aids: w 2002 roku umarło 2 mln ludzi z powodu tej choroby, a ponad 3 mln zostało zainfekowanych wirusem HIV. Około 50 tys. ludzi w regionie Czarnej Afryki miało dojście do leczenia. Mówił też o tym, że pod koniec lat 90-tych działacze na rzecz walki z Aids swtorzyli zespół wraz z naukowcami i lekarzami, aby ugaścić ten ogień choroby.

(Cały artykuł znajdziecie tutaj)

Bono World Tour 2011:

We wtorek (29.11.11) Bono gościł na premierze filmu dokumentalnego "Keep A Child Alive with Alicia Keys", który traktował o pracy artystki w Afryce. Zdjęcia z wydarzenia.

W środę (30.11.11) lider U2 po raz pierwszy wystąpił w programie " The Daily Show with Jon Stewart". W krótkim wywiadzie Bono wspominał m.in. zabawne momenty z okresu jego operacji kręgosłupa oraz omówił trochę nowinek o Światowym Dniu AIDS. Tutaj filmik.

W czwartek (1.12.11) Bono razem z Alicią Keys pojawili się w programie "Good Morning America" Stacji ABC (Film). Artyści byli też częścią dużego live-panelu dyskusyjnego w Waszyngtonie, który był transmitowany w telewizji CNN oraz, do którego był stream online. Panel trwał ok. 2,5h. (link)
Po dyskusji Bono dał jeszcze krótki 10-minutowy wywiad dla CNN (link).
W ten sam jeszcze dzień piosenkarz wystąpił w programie "Ellen Show" (, który prowadziła Ellen Degeneres), o czym możecie przeczytać (i obejrzeć filmik) tutaj
Jakby tego było mało, a doba miała się nigdy nie kończyć, Bono zdołał jeszcze dać wywiad dla magazynu "Time". (Link)


 • (VeRTigo) (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 16:49 3 Gru '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam