15:45 3 Gru '11

"A Decade of Progress on AIDS"

World AIDS Day ^ ^ ^ ^

1. grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Lider U2, Bono, przy tej okazji odbył swoiste Tournee, które oczywiście nie miało nic wspólnego z działalnością całego bandu.

W związku z Międzynarodowym Dniem Aids w magazynie "The New York Times" znalazł się gościnny artykuł Bono, którym mówił o ogromnych liczbach związanych z Aids: w 2002 roku umarło 2 mln ludzi z powodu tej choroby, a ponad 3 mln zostało zainfekowanych wirusem HIV. Około 50 tys. ludzi w regionie Czarnej Afryki miało dojście do leczenia. Mówił też o tym, że pod koniec lat 90-tych działacze na rzecz walki z Aids swtorzyli zespół wraz z naukowcami i lekarzami, aby ugaścić ten ogień choroby.

(Cały artykuł znajdziecie tutaj)

Bono World Tour 2011:

We wtorek (29.11.11) Bono gościł na premierze filmu dokumentalnego "Keep A Child Alive with Alicia Keys", który traktował o pracy artystki w Afryce. Zdjęcia z wydarzenia.

W środę (30.11.11) lider U2 po raz pierwszy wystąpił w programie " The Daily Show with Jon Stewart". W krótkim wywiadzie Bono wspominał m.in. zabawne momenty z okresu jego operacji kręgosłupa oraz omówił trochę nowinek o Światowym Dniu AIDS. Tutaj filmik.

W czwartek (1.12.11) Bono razem z Alicią Keys pojawili się w programie "Good Morning America" Stacji ABC (Film). Artyści byli też częścią dużego live-panelu dyskusyjnego w Waszyngtonie, który był transmitowany w telewizji CNN oraz, do którego był stream online. Panel trwał ok. 2,5h. (link)
Po dyskusji Bono dał jeszcze krótki 10-minutowy wywiad dla CNN (link).
W ten sam jeszcze dzień piosenkarz wystąpił w programie "Ellen Show" (, który prowadziła Ellen Degeneres), o czym możecie przeczytać (i obejrzeć filmik) tutaj
Jakby tego było mało, a doba miała się nigdy nie kończyć, Bono zdołał jeszcze dać wywiad dla magazynu "Time". (Link)


 • (VeRTigo) (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 16:49 3 Gru '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono