16:18 18 Paź '11

XVIII Ogólnopolski Zlot Fanów U2 w Poznaniu!

Achtung-Poznań!! ^ ^ ^ ^

W ostatni weekend listopada (26.11.11) Poznań stanie się mekką fanów U2 z całej Polski. Już po raz 17. odbędzie się Ogólnopolski Zlot Fanów U2, tym razem w klubie FACE na ul. Chwiałkowskiego 35/37 (dawna Jama).

Zlot zbiega się z obchodami 20-tych urodzin kultowej płyty Achtung Baby, która w październiku doczeka się iście królewskiej reedycji. W programie imprezy możemy zatem spodziewać się wielu utworów z okresu 1991-1993, nie zabraknie projekcji teledysków i koncertów U2 – przede wszystkim z ZooTV.

Dla wielu nie lada gratką będzie też wspomnienie polskiego koncertu U2 z 2009 r. za sprawą fragmentów fanowskiego multicamu. 

Obok zabawy tanecznej przy dźwiękach U2, w licznych konkursach do wygrania będą atrakcyjne nagrody (płyty i książki).  Najwięcej emocji wzbudzi zapewne konkurs na najlepsze przebranie/sobowtóra członków U2 z epoki ZooTV.

Wystrój klubu będzie nawiązywał do szalonej ekstrawaganzy, jaką były koncerty U2 w tamtych latach.

Start imprezy: godz. 21:00,
wstęp: 10 zł,
Klub FACE
ul. Chwiałkowskiego 35/37.

(Dodatkowe informacje wkrótce na:  www.u2-site.com & www.klubface.pl)

Zlot będzie swoistym afterparty wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie pierwsza w Polsce konferencja naukowa poświęcona U2, czyli „W poszukiwaniu linii horyzontu”, która w dniach 25-26 listopada odbędzie się w poznańskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.  
W ramach konferencji, obok naukowej analizy twórczości Irlandczyków, zorganizowana zostanie także wystawa gadżetów związanych z U2. Nie zabraknie także pokazów filmowych i panelu dyskusyjnego. Szczegóły konferencji na: http://www.facebook.com/u2konferencja

Jednym zdaniem –w ostatni weekend listopada Poznań będzie bardziej U2-owy niż Dublin :)!

Patronat nad zlotem objęły: Eska Rock, Telewizja WTK, portal ePoznan.pl, portal www.u2-site.com  oraz Radio Merkury.
Nagrody ufundowały firmy Universal Music Polska oraz Wydawnictwo Replika

 • (VeRTigo) (źródło: Zbych)
 • Modyfikacja: 20:14 18 Paź '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono