10:48 20 Lip '11

Edge odpiera zarzuty!

Edge o sprawach podatkowych U2 ^  ^  ^  ^

W ostatnim liście Simona Moroney'a zatytułowanym "Senator Cardin's affection for Bono's foundation is indefensible" (7.07) można doszukać się wielu nieścisłości.

Jedną z najpoważniejszych są fałszywe i zniesławiające oskarżenia, jakoby U2 i Bono uchylali się od płacenia podatków, przenosząc część swojej działalności do Holandii.

Jak dalej wyjaśnia Edge: "Na nagrania, U2 jak i poszczególni członkowie mają czyste konto z każdą jurysdykcją, dla której są zobowiązani płacić podatki oraz nigdy nie uchylali się od płacenia podatków i nie będą. Wbrew temu, co pisze pan Moroney, Irlandia nie jest na szczęście bankrutem".
Zadał sobie nawet trud, by skontaktować się z Irlandzkim Ministerstwem Finansów, kiedy dziennikarz magazynu "Spin" Steve Kandrell napisał artykuł (25.03.09) na temat U2 i odkrył, że U2 nie ma żadnych problemów z aktywnością biznesową U2 w Holandii.
Jak mówi Owen Durgan z Ministerstwa Finansów: "Ludzie narzekają teraz, ale mamy firmy, które przenoszą się tutaj z Europy, co prowadzi do wyrównania. Nie chcemy robić z tego wielkiej sprawy".
Ponadto, odkąd jest on pracownikiem federalnym, to mogłoby zainteresować pana Moroney'a, że U2 i jego członkowie zapłacili wiele, wiele milionów dolarów podatków dla United States Internal Revenue Service (Urzędowi Skarbowemu) na przestrzeni lat.
Jako podsumowanie, Edge dodaje: "Mam nadzieję, że jego obawy [Moroney] na temat wzrostu podatków Obamy dotyczących go osobiście okażą się równie bezpodstawne, jak jego wypowiedzi na temat spraw podatkowych U2 i kampanii ONE."

  • (VeRTigo) (źródło: -, www.baltimoresun.com)
  • Modyfikacja: 12:15 20 Lip '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • dajesz! rafal_u2, 17:51 21 Lip '11

    Jedziesz Edge!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Sztuka jest próbą odnalezienia własnej tożsamości. Naszą zemstą w stosunku do Anglii za skolonizowanie nas nie tylko pod względem geografii, ale także świadomości, było znieważenie ich języka i ponowne jego wymyślenie. W powodzi innych, obc - Bono