10:48 20 Lip '11

Edge odpiera zarzuty!

Edge o sprawach podatkowych U2 ^  ^  ^  ^

W ostatnim liście Simona Moroney'a zatytułowanym "Senator Cardin's affection for Bono's foundation is indefensible" (7.07) można doszukać się wielu nieścisłości.

Jedną z najpoważniejszych są fałszywe i zniesławiające oskarżenia, jakoby U2 i Bono uchylali się od płacenia podatków, przenosząc część swojej działalności do Holandii.

Jak dalej wyjaśnia Edge: "Na nagrania, U2 jak i poszczególni członkowie mają czyste konto z każdą jurysdykcją, dla której są zobowiązani płacić podatki oraz nigdy nie uchylali się od płacenia podatków i nie będą. Wbrew temu, co pisze pan Moroney, Irlandia nie jest na szczęście bankrutem".
Zadał sobie nawet trud, by skontaktować się z Irlandzkim Ministerstwem Finansów, kiedy dziennikarz magazynu "Spin" Steve Kandrell napisał artykuł (25.03.09) na temat U2 i odkrył, że U2 nie ma żadnych problemów z aktywnością biznesową U2 w Holandii.
Jak mówi Owen Durgan z Ministerstwa Finansów: "Ludzie narzekają teraz, ale mamy firmy, które przenoszą się tutaj z Europy, co prowadzi do wyrównania. Nie chcemy robić z tego wielkiej sprawy".
Ponadto, odkąd jest on pracownikiem federalnym, to mogłoby zainteresować pana Moroney'a, że U2 i jego członkowie zapłacili wiele, wiele milionów dolarów podatków dla United States Internal Revenue Service (Urzędowi Skarbowemu) na przestrzeni lat.
Jako podsumowanie, Edge dodaje: "Mam nadzieję, że jego obawy [Moroney] na temat wzrostu podatków Obamy dotyczących go osobiście okażą się równie bezpodstawne, jak jego wypowiedzi na temat spraw podatkowych U2 i kampanii ONE."

  • (VeRTigo) (źródło: -, www.baltimoresun.com)
  • Modyfikacja: 12:15 20 Lip '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • dajesz! rafal_u2, 17:51 21 Lip '11

    Jedziesz Edge!

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Po przyjeździe do Etiopii nie przeżyłem żadnego szoku kulturowego. Zupełnie inaczej było po powrocie tutaj. Zacząłem zadawać sobie podstawowoe pytania dotyczące życia w Pierwszym Świecie przeciwstawionym Trzeciemu. Ludzie, których zostawiłem - Bono