08:56 17 Cze '11

Komiksowo.pl: Kolejna porażka Spider-Mana

Musical ponownie zbiera słabe recenzje ^ ^ ^ ^

Broadwayowski musical "Spider-Man. Turn Off the Dark" powrócił na deski. Po 4 miesiącach poprawek zmasakrowane przez recenzentów przedstawienie miało zabłysnąć pełnią chwały.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że produkcja firmowana piosenkami Bono i The Edge'a z U2 znów zaliczy klapę.

Premiera odnowionego spektaklu odbyła się 14 czerwca, a na publiczności były obecne takie sławy jak Bill Clinton wraz z żoną i córką, Robert de Niro, Jay-Z, Spike Lee, Steve Martin i Matt Damon. Niestety ton recenzji się nie zmienił.

Dziennikarze dostrzegli wprawdzie zmiany, ale wciąż narzekają na głupotę scenariusza i miałkość piosenek. Dziennikarz "New York Magazine" twierdzi, że musical "zmienił się z okropnego i haniebnego festiwalu przeklętych w zawstydzająco kiepski niewypał". Nie mniej okrutny jest recenzent słynnego "New York Times" piszący, że wprawdzie piosenki nie są już tak okropne, jak były w lutym, ale teraz są po prostu nudne. Wpływowy "Hollywood Reporter" stwierdza zaś, że oglądanie "Spider-Mana" to trzeciorzędna rozrywka.

Niespodziewanego obrońcę przedstawienie znalazło w Hillary Clinton, amerykańskiej sekretarz stanu, która stwierdziła, że "Spider-Man" jest "oszałamiający". Co ciekawe, pomimo fatalnych recenzji (a być może dzięki nim) "Spider-Man. Turn Off the Dark" zaliczył bardzo dobre otwarcie.

Kosztujący 70 milionów dolarów "Spider-Man" to najdroższa produkcja w historii Broadwayu. Spektakl od początku musiał borykać się z problemami realizacyjnymi - ekipę nękały kontuzje i awarie techniczne, koszty rosły, a przekładana raz za razem data premiery drażniła widzów i krytyków. To właśnie z powodu kolejnej (szóstej!) zmiany terminu premiery amerykańscy krytycy zdecydowali się złamać embargo na recenzje i w lutym opublikowali miażdżące teksty napisane na podstawie zamkniętych pokazów. Przyjęcie "Spider-Mana" było tak złe, że producenci zdecydowali się raz jeszcze przełożyć premierę, zwolnić reżyserkę Julię Taymor i wprowadzić gruntowne zmiany. Jak widać, na niewiele się to zdało.

 • U2roopa (źródło: komiksowo.pl)
 • Modyfikacja: 10:13 17 Cze '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono