08:56 17 Cze '11

Komiksowo.pl: Kolejna porażka Spider-Mana

Musical ponownie zbiera słabe recenzje ^ ^ ^ ^

Broadwayowski musical "Spider-Man. Turn Off the Dark" powrócił na deski. Po 4 miesiącach poprawek zmasakrowane przez recenzentów przedstawienie miało zabłysnąć pełnią chwały.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że produkcja firmowana piosenkami Bono i The Edge'a z U2 znów zaliczy klapę.

Premiera odnowionego spektaklu odbyła się 14 czerwca, a na publiczności były obecne takie sławy jak Bill Clinton wraz z żoną i córką, Robert de Niro, Jay-Z, Spike Lee, Steve Martin i Matt Damon. Niestety ton recenzji się nie zmienił.

Dziennikarze dostrzegli wprawdzie zmiany, ale wciąż narzekają na głupotę scenariusza i miałkość piosenek. Dziennikarz "New York Magazine" twierdzi, że musical "zmienił się z okropnego i haniebnego festiwalu przeklętych w zawstydzająco kiepski niewypał". Nie mniej okrutny jest recenzent słynnego "New York Times" piszący, że wprawdzie piosenki nie są już tak okropne, jak były w lutym, ale teraz są po prostu nudne. Wpływowy "Hollywood Reporter" stwierdza zaś, że oglądanie "Spider-Mana" to trzeciorzędna rozrywka.

Niespodziewanego obrońcę przedstawienie znalazło w Hillary Clinton, amerykańskiej sekretarz stanu, która stwierdziła, że "Spider-Man" jest "oszałamiający". Co ciekawe, pomimo fatalnych recenzji (a być może dzięki nim) "Spider-Man. Turn Off the Dark" zaliczył bardzo dobre otwarcie.

Kosztujący 70 milionów dolarów "Spider-Man" to najdroższa produkcja w historii Broadwayu. Spektakl od początku musiał borykać się z problemami realizacyjnymi - ekipę nękały kontuzje i awarie techniczne, koszty rosły, a przekładana raz za razem data premiery drażniła widzów i krytyków. To właśnie z powodu kolejnej (szóstej!) zmiany terminu premiery amerykańscy krytycy zdecydowali się złamać embargo na recenzje i w lutym opublikowali miażdżące teksty napisane na podstawie zamkniętych pokazów. Przyjęcie "Spider-Mana" było tak złe, że producenci zdecydowali się raz jeszcze przełożyć premierę, zwolnić reżyserkę Julię Taymor i wprowadzić gruntowne zmiany. Jak widać, na niewiele się to zdało.

 • U2roopa (źródło: komiksowo.pl)
 • Modyfikacja: 10:13 17 Cze '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam