21:43 31 Maj '11

50-lecie Amnesty International

50-lecie AI ^ ^ ^ ^

Ta międzynarodowa organizacja, której celem jest walka przeciw łamaniu praw człowieka obchodzi właśnie swoje 50-lecie.

"Dzisiejszy wieczór będzie żył długo w pamięci jako pięćdziesiąta rocznica Amnesty International i będzie skupiał się na "pięknej duszy", która symbolizuje ludzką tęsknotę za wolnością" - mowa o niedzielnym koncercie U2 w Winnipeg w Kanadzie (w ramach trasy 360°), podczas którego zespół obchodził 50-lecie AI.

Nie obeszło się też oczywiście bez uczczenia osoby Aung San Suu Kyi, która jest słynną działaczką walczącą o niepodległość swojego kraju. "Aung jest dla Azji tym, kim Nelson Mandela dla Afryki" -  powiedział Bono.

"Jej grzechem było to, że wierzyla, że to wynik wyborów dał jej wladzę nad krajem. Ale teraz jest już wolna i jest to szczęśliwa chwila dla nas i dla naszych fanów, którzy wspierali nas od ponad 10 lat. AI rozpoczęła kampanię 20 lat temu" - mówi Bono.

Podczas niedzielnego koncertu, przy końcówce "Walk on" Bono przypomniał o początkach AI i wzniósł kufel Guinnesa w hołdzie: " Pięćdziesiąt lat temu powstała Amnesty, ponieważ dwóch studentów portugalskich zostało uwięzionych na siedem lat za wznoszenie toastu za wolność, dlatego dzisiejszego wieczoru wznosimy toast za wolność, a wy możecie się przyłączyć do nas, śpiewając "Wszystkiego najlepszego dla Amnesty International".

Porywający refren urodzinowy dla Amnesty prowadził do innej specjalnej wiadomości, która jeszcze rok temu byłaby nie do pomyślenia.

Na wielkim telebimie ukazała się twarz Aung, która w imieniu ludności birmańskiej dziękowała  za pracę Amnesty oraz wszystkim fanom U2 za branie udziału w kampanii na rzecz wolności w jej kraju.

 

Występ Bono zakończył słowami: 'What a wonderful night, thank you, thank you...'

 • (VeRTigo) (źródło: U2.com, amnesty.org)
 • Modyfikacja: 21:47 31 Maj '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono