03:33 25 Kwi '11

16 dni do koncertu w Meksyku

Mexico City szykuje się na przybycie U2! ^ ^ ^ ^

11, 14 i 15 maja Azteca Stadium w Mexico City będzie należał do U2 i fanów zespołu. Dyrektor operacyjny obiektu Raúl Barrios zdradził serwisowi yucatan.com kilka szczegółów dotyczących zbliżających się dużymi krokami koncertów.

"Stoimy przed największym wyzwaniem w historii Azteca Stadium, a musicie wiedzieć, że ten stadion ma historię tak bogatą jak żaden inny na świecie" przyznał w telefonicznym wywiadzie Barrios.

Południowa część obiektu wraz z terenem przyległym będzie dostępna wyłącznie na potrzeby produkcji. Zespół zażyczył sobie lądowiska dla helikoptera. Prawdopodobnie U2 przybędą na stadion drogą powietrzną.

Dziewięćdziesiąt przyczep z załogą przygotowującą scenę przybędzie do Mexico City 2 maja. Stawianiem na nogi ważącej 80 ton sceny zajmie się 220 osób. Wszystko musi być gotowe na 9 maja. Wtedy właśnie członkowie zespołu chcą rozpocząć próby.

Pomyślano również o najwytrwalszych fanach, którzy zechcą koczować pod stadionem na kilka dni przed koncertami. Zostanie dla nich wydzielony ogrodzony teren parkingu, do dyspozycji będą mieli darmowe punkty opieki medycznej i zdrowotnej.

Raúl Barrios wylicza, że podczas trzech występów w Meksyku U2 może zobaczyć nawet 110 tysięcy widzów.

Wspomniał również o murawie, która po trzech koncertach będzie się nadawała do wymiany. W zapasie czeka już nowa nawierzchnia gotowa do położenia.

 • U2roopa (źródło: u2nt.com)
 • Modyfikacja: 04:59 24 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • olekcj111, 00:28 2 Maj '11

  Tak się też składa że pierwszy koncert będzie 11.05 czyli dzień po urodzinach Bono. Zatem ten koncert będzie pełen niespodzianek :D

 • Avatar

  Łukasz U2, 14:28 27 Kwi '11

  Ja nie wierze w Dvd z tej trasy choć byłoby fajnie

 • olekcj111, 15:13 25 Kwi '11

  No! Może teraz! Może nagranie, może DVD... to by było fajne jakby jako intro było lądowanie helikoptera z U2 :D

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam