03:33 25 Kwi '11

16 dni do koncertu w Meksyku

Mexico City szykuje się na przybycie U2! ^ ^ ^ ^

11, 14 i 15 maja Azteca Stadium w Mexico City będzie należał do U2 i fanów zespołu. Dyrektor operacyjny obiektu Raúl Barrios zdradził serwisowi yucatan.com kilka szczegółów dotyczących zbliżających się dużymi krokami koncertów.

"Stoimy przed największym wyzwaniem w historii Azteca Stadium, a musicie wiedzieć, że ten stadion ma historię tak bogatą jak żaden inny na świecie" przyznał w telefonicznym wywiadzie Barrios.

Południowa część obiektu wraz z terenem przyległym będzie dostępna wyłącznie na potrzeby produkcji. Zespół zażyczył sobie lądowiska dla helikoptera. Prawdopodobnie U2 przybędą na stadion drogą powietrzną.

Dziewięćdziesiąt przyczep z załogą przygotowującą scenę przybędzie do Mexico City 2 maja. Stawianiem na nogi ważącej 80 ton sceny zajmie się 220 osób. Wszystko musi być gotowe na 9 maja. Wtedy właśnie członkowie zespołu chcą rozpocząć próby.

Pomyślano również o najwytrwalszych fanach, którzy zechcą koczować pod stadionem na kilka dni przed koncertami. Zostanie dla nich wydzielony ogrodzony teren parkingu, do dyspozycji będą mieli darmowe punkty opieki medycznej i zdrowotnej.

Raúl Barrios wylicza, że podczas trzech występów w Meksyku U2 może zobaczyć nawet 110 tysięcy widzów.

Wspomniał również o murawie, która po trzech koncertach będzie się nadawała do wymiany. W zapasie czeka już nowa nawierzchnia gotowa do położenia.

 • U2roopa (źródło: u2nt.com)
 • Modyfikacja: 04:59 24 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • olekcj111, 00:28 2 Maj '11

  Tak się też składa że pierwszy koncert będzie 11.05 czyli dzień po urodzinach Bono. Zatem ten koncert będzie pełen niespodzianek :D

 • Avatar

  Łukasz U2, 14:28 27 Kwi '11

  Ja nie wierze w Dvd z tej trasy choć byłoby fajnie

 • olekcj111, 15:13 25 Kwi '11

  No! Może teraz! Może nagranie, może DVD... to by było fajne jakby jako intro było lądowanie helikoptera z U2 :D

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono