10:31 13 Kwi '11

Paul McGuinness ponownie o piractwie

McGuinness: potrzeba trochę dobrej woli ^ ^ ^ ^

Menadżer U2 ponownie zaapelował do wielkich koncernów związanych z branżą internetową o pomoc w ratowaniu przemysłu muzycznego.

W wywiadzie dla telewizyjnej stacji Sky News stwierdził, że progres sprzedaży muzyki w internecie jest zbyt mały.

"Wierzę, że geniusze, którzy dali nam Google'a, Facebook'a, Amazon i Spotify wezmą się w garść. To nie pobieranie jest problemem. Potrzebujemy odrobiny pomysłowości i hojności osób, ktore zarabiają na internetowym biznesie".

Paulc McGuinness odniósł się również do rekordu pobitego przez "U2360° Tour":

"Pobicie rekordu jest oczywiście satysfakcjonujące ale jest coś ważniejszego, liczba osób dla których zagramy podczas tej trasy. Pod koniec będziemy mieli na koncie siedem milionów widzów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, RPA i Australii".

Dodał również, że bardzo pomocna okazała się technologia 360° oraz duże zróżnicowanie cen biletów, dzięki czemu więcej osób mogło zobaczyć U2.

Na koniec zaznaczył jednak "Słyszymy o ogromnych sumach, które zarobi ta trasa. Nie można jednak zapominać, że to wszystko kosztowało 100 milionów dolarów. Nie można wszystkiego traktować jako zysk".

 • U2roopa (źródło: news.sky.com)
 • Modyfikacja: 10:37 13 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam