10:31 13 Kwi '11

Paul McGuinness ponownie o piractwie

McGuinness: potrzeba trochę dobrej woli ^ ^ ^ ^

Menadżer U2 ponownie zaapelował do wielkich koncernów związanych z branżą internetową o pomoc w ratowaniu przemysłu muzycznego.

W wywiadzie dla telewizyjnej stacji Sky News stwierdził, że progres sprzedaży muzyki w internecie jest zbyt mały.

"Wierzę, że geniusze, którzy dali nam Google'a, Facebook'a, Amazon i Spotify wezmą się w garść. To nie pobieranie jest problemem. Potrzebujemy odrobiny pomysłowości i hojności osób, ktore zarabiają na internetowym biznesie".

Paulc McGuinness odniósł się również do rekordu pobitego przez "U2360° Tour":

"Pobicie rekordu jest oczywiście satysfakcjonujące ale jest coś ważniejszego, liczba osób dla których zagramy podczas tej trasy. Pod koniec będziemy mieli na koncie siedem milionów widzów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, RPA i Australii".

Dodał również, że bardzo pomocna okazała się technologia 360° oraz duże zróżnicowanie cen biletów, dzięki czemu więcej osób mogło zobaczyć U2.

Na koniec zaznaczył jednak "Słyszymy o ogromnych sumach, które zarobi ta trasa. Nie można jednak zapominać, że to wszystko kosztowało 100 milionów dolarów. Nie można wszystkiego traktować jako zysk".

 • U2roopa (źródło: news.sky.com)
 • Modyfikacja: 10:37 13 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono