17:37 9 Kwi '11

U2 pobiją Stonesów

Rekordowa trasa U2! ^ ^ ^ ^

Według serwisu muzycznego NME.com, już jutro nastąpi zamiana miejsc w rankingu najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii.

Do tej pory najwięcej pieniędzy zarobiła "A Bigger Bang Tour", trasa promująca dwudziesty drugi album w dorobku The Rolling Stones. Podczas dwóch lat występów (2005-2007) Mick Jagger z kolegami zarobili 558 milionów dolarów.

Zamiana miejsc dokona się podczas jutrzejszego koncertu U2 w Sao Paulo, kiedy zespół powinien przekroczyć wyżej wspomnianą kwotę. Magazyn "Billboard" szacuje, że do końca trasy zespół z Dublina zarobi ponad 700 milionów dolarów.

Podczas "U2360° Tour" U2 zagrali średnio dla 63,600 fanów podczas każdego koncertu. Średni przychód za jeden występ to prawie sześć i pół miliona dolarów.

Trasa rozpoczęła się w czerwcu 2009 od koncertu w Barcelonie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zespół da na "U2360° Tour" łącznie 111 występów.

 • U2roopa (źródło: nme.com)
 • Modyfikacja: 18:10 9 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam