03:33 8 Kwi '11

The Edge ma problemy w Malibu

Gitarzysta U2 nie ma łatwego życia z sąsiadami ^ ^ ^ ^

Rządowa agencja nadzorująca bezpieczeństwo i wykorzystanie wybrzeży zbada czy inwestycja, którą planuje przeprowadzić w Górach Santa Monica gitarzysta U2 nie zagrozi tamtejszej florze i faunie.

Przypomnijmy, muzyk planuje zbudować na 400-hektarowej działce w Malibu pięć domów. Każdy z nich ma być zasilany przez baterie słoneczne, wyposażony w system zbierania wody oraz oczyszczalnię ścieków. Każdy z budynków ma być zgodny z ekologicznym certyfikatem LEED.Niestety, nie przekonuje to sąsiadów, którzy twierdzą, że inwestycja przyniesie szkody środowisku. Obawiają się, że planowane domy spowodują erozję gleby i mogą przeszkodzić w swobodnym odpływie wody. Zagrożą również setkom gatunków roślin, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem.Lokalny działacz Candace Brown pyta w lokalnej prasie - Jeden dom jest w porządku, dlaczego on musi mieć pięć? Próbuje robić rzeczy, które nie są zgodne z prawem tylko dlatego, że ma pieniądze. To częsta sytuacja w tym miejscu. To takie frustrujące.

W kwietniu lub czerwcu ma się zebrać specjalna komisja, która zatwierdzi bądź odrzuci plany inwestycji złożone przez The Edge'a.

 • U2roopa (źródło: Daily Mail)
 • Modyfikacja: 03:49 8 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono