03:33 8 Kwi '11

The Edge ma problemy w Malibu

Gitarzysta U2 nie ma łatwego życia z sąsiadami ^ ^ ^ ^

Rządowa agencja nadzorująca bezpieczeństwo i wykorzystanie wybrzeży zbada czy inwestycja, którą planuje przeprowadzić w Górach Santa Monica gitarzysta U2 nie zagrozi tamtejszej florze i faunie.

Przypomnijmy, muzyk planuje zbudować na 400-hektarowej działce w Malibu pięć domów. Każdy z nich ma być zasilany przez baterie słoneczne, wyposażony w system zbierania wody oraz oczyszczalnię ścieków. Każdy z budynków ma być zgodny z ekologicznym certyfikatem LEED.Niestety, nie przekonuje to sąsiadów, którzy twierdzą, że inwestycja przyniesie szkody środowisku. Obawiają się, że planowane domy spowodują erozję gleby i mogą przeszkodzić w swobodnym odpływie wody. Zagrożą również setkom gatunków roślin, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem.Lokalny działacz Candace Brown pyta w lokalnej prasie - Jeden dom jest w porządku, dlaczego on musi mieć pięć? Próbuje robić rzeczy, które nie są zgodne z prawem tylko dlatego, że ma pieniądze. To częsta sytuacja w tym miejscu. To takie frustrujące.

W kwietniu lub czerwcu ma się zebrać specjalna komisja, która zatwierdzi bądź odrzuci plany inwestycji złożone przez The Edge'a.

 • U2roopa (źródło: Daily Mail)
 • Modyfikacja: 03:49 8 Kwi '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono