00:00 25 Mar '11

U2 ponownie wspierają Greenpeace

Zespół wspiera walkę z ocieplaniem klimatu w Andach ^ ^ ^ ^

W czasie koncertów w Argentynie fani zgromadzeni na stadionie będą mieli szansę wyrazić swoje poparcie dla akcji ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Kampanię dotyczącą ocieplania się klimatu w Andach i propagowania czystej energii przygotował argentyński oddział organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska.

Podczas koncertu fani chcący poprzeć akcję będą mogli wysłać smsa o treści "pogoda".

Martín Prieto z argentyńskiego Greenpeace stwierdził, że "organizację łączą z U2 długie i zażyłe relacje i to wielki zaszczyt, że po raz kolejny możemy je zacieśnić. Już 200000 Argentyńczyków wyraziło swoje poparcie dla programu walki z ocieplaniem klimatu. Koncerty zespołu z pewnością pozwolą  zwiększyć tę liczbę."

Relacje między U2 a Greenpeace faktycznie są długie, sięgają końca lat 80-tych. Najsłynniejsza kolaboracja miała miejsce w 1992 roku, kiedy zespół zgodził się wesprzeć akcję "Stop Sellafield". Organizacja walczyła wtedy o wstrzymanie budowy zakładu składującego odpady nuklearne.

Poniżej jedno z najsłynniejszych zdjęć z tamtego okresu. U2 pozują w charakterystycznych kombinezonach, w tle Elektrownia Atomowa Sellafield:

 • U2roopa (źródło: U2valencia.com)
 • Modyfikacja: 23:25 24 Mar '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam