00:00 25 Mar '11

U2 ponownie wspierają Greenpeace

Zespół wspiera walkę z ocieplaniem klimatu w Andach ^ ^ ^ ^

W czasie koncertów w Argentynie fani zgromadzeni na stadionie będą mieli szansę wyrazić swoje poparcie dla akcji ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Kampanię dotyczącą ocieplania się klimatu w Andach i propagowania czystej energii przygotował argentyński oddział organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska.

Podczas koncertu fani chcący poprzeć akcję będą mogli wysłać smsa o treści "pogoda".

Martín Prieto z argentyńskiego Greenpeace stwierdził, że "organizację łączą z U2 długie i zażyłe relacje i to wielki zaszczyt, że po raz kolejny możemy je zacieśnić. Już 200000 Argentyńczyków wyraziło swoje poparcie dla programu walki z ocieplaniem klimatu. Koncerty zespołu z pewnością pozwolą  zwiększyć tę liczbę."

Relacje między U2 a Greenpeace faktycznie są długie, sięgają końca lat 80-tych. Najsłynniejsza kolaboracja miała miejsce w 1992 roku, kiedy zespół zgodził się wesprzeć akcję "Stop Sellafield". Organizacja walczyła wtedy o wstrzymanie budowy zakładu składującego odpady nuklearne.

Poniżej jedno z najsłynniejszych zdjęć z tamtego okresu. U2 pozują w charakterystycznych kombinezonach, w tle Elektrownia Atomowa Sellafield:

 • U2roopa (źródło: U2valencia.com)
 • Modyfikacja: 23:25 24 Mar '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Nie wiemy dokąd zmierzamy, ale czyż to nie jest przyjemne? - Bono