14:02 19 Mar '04

Live Aid ostatecznie doczeka sie wydania na DVD !!

Live Aid ostatecznie doczeka sie wydania na DVD !! ^ ^ ^ ^

W 1985 roku koncert Live Aid jedno z wazniejszych wydarzen w historii muzyki zostanie wydane na DVD po raz pierwszy. Organizatorzy prowadza aukcje praw ..

W 1985 roku koncert Live Aid jedno z wazniejszych wydarzen w historii muzyki zostanie wydane na DVD po raz pierwszy. Organizatorzy prowadza aukcje praw do wydania tego DVD po tym jak pirackie kopie zostaly znalezione w internecie. Chca w ten sposób powiekszyc konto akcji charytatywnej o nastepnych kilka milionow funtow, spodziewja sie wydania tego koncertu na Swieta Bozego Narodzenia.
Koncert Live Aid rownoczesnie odbywał sie w Londynie i Filadelfii, uczestniczyły w nim takie zespoły jak U2, Queen oraz Madonna lecz nigdy nie doczekał sie swego wydania na CD wideo badz na DVD. Organizatorzy zdecydowali sie na wydanie oficjalnego DVD po tym jak ukazało sie wiele bootlegow ktorch sprzedaz nigdy nie zasiliła konta organizacji charytatywnej. Profity z wydania DVD zasila Band Aid Trust, ktora to organiazacja nadal istnieje aby pomagac ogarnietej bieda i głodem Etiopii oraz otaczajacym terenom.
Koncert Live Aid zostal zorganiozwany przez Boba Geldofa w odpowiedzi na kleske głodowa , ktora przyczyniła sie do smierci 1.2 miliona ludzi w 1984 i 1985 roku.
Live Aid zgromadziło 72 tysiace ludzi na stadionie Wembley w Londynie gdzie wystapily tacy artysci jak U2, David Bowie, Wham! oraz Dire Straits. 16-sto godzinny muzyczny maraton skonczył sie w Filadelfii na stadionie imienia JF Kennedy'iego gdzie wystepowali Bob Dylan, Duran Duran i Paul Simon. W rezultacie uzbierano 40 milionów funtow, z czego połowa została przeznaczona na jedzenie druga polowa na rozwój cywilizacyjny krajow trzeciego swiata.

 • lucas007 (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Co za sens być największym zespołem rock'n'rollowym na świecie? - Trzeba być najlepszym" - Larry