23:56 6 Mar '11

Subskrybenci U2.com niezadowoleni z oferty

Live Nation wypunktowane za stronę internetową U2! ^ ^ ^ ^

Membersi oficjalnej strony zespołu są rozczarowani miernym poziomem U2.com, dlatego postanowili napisać petycję.

Przypomnijmy, potężny kontrakt, jaki U2 podpisali z Live Nation w 2008 roku gwarantował nie tylko organizację tras koncertowych, ale też m.in. zarządzanie oficjalną stroną internetową zespołu. Z takiej perspektywy cieszył się Bono, który otwarcie mówił o zacieśnianiu więzi między fanami a zespołem. Niestety przy abonamencie sięgającym 50 dolarów rocznie oferta rozczarowuje subskrybentów.

Główne zarzuty autorów petycji:

1. Fatalna obsługa klienta - zdaniem subskrybentów, zamawianie czegokolwiek na U2.com stało się koszmarem. Przesyłki często są opóźnione, czasem zwyczajnie anulowane. Trudno uzyskać jakiekolwiek informacje na temat statusu zamówienia.

2. Przedsprzedaż biletów - przez lata fani wykupywali subskrypcje, by mieć pierwszeństwo w zakupie biletów na koncerty U2. Obecnie przedsprzedaż prowadzona jest z wielu źródeł: m.in. dla posiadaczy niektórych kart kredytowych czy dla fanklubów drużyn sportowych.

3. Ekskluzywne wydawnictwa dla subskrybentów - przez lata uważane za jedną z najlepszych części wykupowanego abonamentu. Jednak zdaniem membersów U2.com atrakcyjność limitowanych wydawnictw stopniowo się pogarsza. Zarzut dotyczy albumu "Medium, Rare and Remastered", z którego utwory były dostępne wcześniej na megakompilacji wydanej dla iTunes zatytułowanej "The Complete U2". Fani mają również pretensję o "Artificial Horizon", z którego tylko trzy utwory nie były wcześniej opublikowane.

Według autorów petycji czarę goryczy przelał album "U2: Duals", który będzie rozsyłany w tym roku. Cztery utwory  z kompilacji pochodzą z albumów studyjnych, dziewięć utworów dostępnych jest na iTunes.

4. Marna oferta płatnej strefy na stronie - jedyną wartą uwagi pozycją jest dziennik z trasy koncertowej autorstwa Williego Williamsa. Autorzy petycji wskazują na analogiczne oferty dla fanów na stronach R.E.M oraz Pearl Jam. Tam za mniejsze pieniądze fani mogą liczyć na czasopisma w formacie PDF, darmowe utwory, limitowane koszulki czy bootlegi.

5. Nieprawdziwe informacje zamieszczane na stronie - subskrybenci wytykają osobom odpowiedzialnym za aktualizację U2.com liczne przekłamania i błędy np. w setlistach z koncertów, czym strona traci na wiarygodności.

6. Opóźnienia przy publikacji newsów, które wcześniej pojawiają się w internecie jako plotki i często zawierają sprzeczne informacje.

Autorzy petycji doczekali się szybkiej odpowiedzi ze strony osób odpowiedzialnych za U2.com. U2.com-team zadeklarował zbadanie problemów z obsługą klienta. Dodali również, że jako oficjalne źródło nie są w stanie publikować niesprawdzonych informacji.

Bronią również albumu "U2: Duals", który ich zdaniem jest atrakcyjny dla fanów młodszych stażem. Błędy zamieszczane na stronie mają być szybko korygowane.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje subskrybentów? Czas pokaże.

 • U2roopa (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 17:48 11 Mar '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam