23:56 6 Mar '11

Subskrybenci U2.com niezadowoleni z oferty

Live Nation wypunktowane za stronę internetową U2! ^ ^ ^ ^

Membersi oficjalnej strony zespołu są rozczarowani miernym poziomem U2.com, dlatego postanowili napisać petycję.

Przypomnijmy, potężny kontrakt, jaki U2 podpisali z Live Nation w 2008 roku gwarantował nie tylko organizację tras koncertowych, ale też m.in. zarządzanie oficjalną stroną internetową zespołu. Z takiej perspektywy cieszył się Bono, który otwarcie mówił o zacieśnianiu więzi między fanami a zespołem. Niestety przy abonamencie sięgającym 50 dolarów rocznie oferta rozczarowuje subskrybentów.

Główne zarzuty autorów petycji:

1. Fatalna obsługa klienta - zdaniem subskrybentów, zamawianie czegokolwiek na U2.com stało się koszmarem. Przesyłki często są opóźnione, czasem zwyczajnie anulowane. Trudno uzyskać jakiekolwiek informacje na temat statusu zamówienia.

2. Przedsprzedaż biletów - przez lata fani wykupywali subskrypcje, by mieć pierwszeństwo w zakupie biletów na koncerty U2. Obecnie przedsprzedaż prowadzona jest z wielu źródeł: m.in. dla posiadaczy niektórych kart kredytowych czy dla fanklubów drużyn sportowych.

3. Ekskluzywne wydawnictwa dla subskrybentów - przez lata uważane za jedną z najlepszych części wykupowanego abonamentu. Jednak zdaniem membersów U2.com atrakcyjność limitowanych wydawnictw stopniowo się pogarsza. Zarzut dotyczy albumu "Medium, Rare and Remastered", z którego utwory były dostępne wcześniej na megakompilacji wydanej dla iTunes zatytułowanej "The Complete U2". Fani mają również pretensję o "Artificial Horizon", z którego tylko trzy utwory nie były wcześniej opublikowane.

Według autorów petycji czarę goryczy przelał album "U2: Duals", który będzie rozsyłany w tym roku. Cztery utwory  z kompilacji pochodzą z albumów studyjnych, dziewięć utworów dostępnych jest na iTunes.

4. Marna oferta płatnej strefy na stronie - jedyną wartą uwagi pozycją jest dziennik z trasy koncertowej autorstwa Williego Williamsa. Autorzy petycji wskazują na analogiczne oferty dla fanów na stronach R.E.M oraz Pearl Jam. Tam za mniejsze pieniądze fani mogą liczyć na czasopisma w formacie PDF, darmowe utwory, limitowane koszulki czy bootlegi.

5. Nieprawdziwe informacje zamieszczane na stronie - subskrybenci wytykają osobom odpowiedzialnym za aktualizację U2.com liczne przekłamania i błędy np. w setlistach z koncertów, czym strona traci na wiarygodności.

6. Opóźnienia przy publikacji newsów, które wcześniej pojawiają się w internecie jako plotki i często zawierają sprzeczne informacje.

Autorzy petycji doczekali się szybkiej odpowiedzi ze strony osób odpowiedzialnych za U2.com. U2.com-team zadeklarował zbadanie problemów z obsługą klienta. Dodali również, że jako oficjalne źródło nie są w stanie publikować niesprawdzonych informacji.

Bronią również albumu "U2: Duals", który ich zdaniem jest atrakcyjny dla fanów młodszych stażem. Błędy zamieszczane na stronie mają być szybko korygowane.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje subskrybentów? Czas pokaże.

 • U2roopa (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 17:48 11 Mar '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Nie mam pojęcia, co będzie dalej, właśnie to jest wspaniałe, że będąc w U2 nigdy nie wiem, co się wydarzy. Po rostu musimy mieć chęć do pracy, jeżeli my będziecmy chcieli pracować, ludzie będą chcieli nas słuchać - Bono