11:47 20 Lut '11

Bono spotkał się z prezydentem RPA

Prezydent Zuma przyjął wokalistę U2 ^ ^ ^ ^

Czas między koncertami w Johannesburgu i Kapsztadzie wokalista U2 wykorzystał między innymi na wizytę w rezydencji prezydenta Jacoba Zumy.

Bono odwiedził głowę państwa w ubiegły czwartek. Muzyk docenił wkład władz RPA w walkę z AIDS. Zauważył, że ponad milon ludzi udało się objąć programem leczenia antyretrowirusowego.

Wokalista U2 pochwalił również prezydenta za wagę jaką przykłada do przejrzystości górnictwa. Dodał, że kraj, który ma złoża mineralne warte prawie 4,5 biliona randów powinien zyski dzielić po równo.

Na koniec, w krótkiej przemowie dla dziennikarzy prezydent RPA stwierdził "Spodziewałem się, że naszą rozmowę zdominuje muzyka, tymczasem Bono podjął wiele poważnych tematów. Jest zatroskany o losy Afryki".Z kolei muzyk podziękował prezydentowi Zumie za gorące przyjęcie i wręczył mu nowego iPODa Nano z serii (RED).

 • U2roopa (źródło: allafrica.com)
 • Modyfikacja: 12:08 20 Lut '11

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Nie mam pojęcia, co będzie dalej, właśnie to jest wspaniałe, że będąc w U2 nigdy nie wiem, co się wydarzy. Po rostu musimy mieć chęć do pracy, jeżeli my będziecmy chcieli pracować, ludzie będą chcieli nas słuchać - Bono