21:09 22 Paź '10

Niejasne plany dotyczące kolejnego albumu

Danger Mouse, Will.I.Am i Spider-Man... ^ ^ ^ ^

Bono w wywiadzie dla australijskiego portalu theage.com.au przedstawił ambitne plany zespołu na przyszły rok.

W tygodniu menedżer U2 stwierdził, że płyta "Songs Of Ascent" ukaże się wcześniej niż nam się wydaje. Projekt wielokrotnie opisywany był jako zbiór niewykorzystanych pomysłów z sesji do "No Line On The Horizon", które powstawały pod czujnym okiem Daniela Lanois, Briana Eno i Steve Lillywhite'a.

Tymczasem wczoraj Bono zdradził, że zespół pracuje aktualnie nad trzema albumami. Nie określił jednak wprost czy jednym z nich jest wspomniane "Songs Of Ascent".

Pierwszy projekt, który prawdopodobnie pojawi się na początku przyszłego roku powstaje przy udziale producenta Danger Mouse'a. Bono stwierdził, że wspólnie przygotowali już dwanaście piosenek i praca nad nimi idzie z wielką łatwością. Pierwszy singiel ma się pojawić już w grudniu!

Przy drugim, określanym jako klubowy, U2 wspierają Will.I.Am, David Guetta (artysta muzyki house) i RedOne (Lady Gaga).

Jak przyznaje wokalista U2: Remiksy U2 z lat 90. były dla nas prawdziwym skarbem. Postanowiliśmy więc zrobić taneczny krążek.

Trzeci album ma bazować na dwudziestu utworach napisanych na potrzeby broadwayowskiego musicalu "Spider-Man". Bono zaznacza jednak, że Adam i Larry nie są przekonani co do wydania tego materiału jako albumu U2.

 • U2roopa (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 21:23 22 Paź '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • agaa, 23:22 24 Paź '10

  Ja podzielam obawy OLK. I mi oprócz Chylińskiej przychodzi na myśl przykład Chrisa Cornella. To jest jak jeżdżenie maluchem mając w garażu mercedesa. Oby taka przejażdżka nie miała miejsca w przypadku U2.

 • myślę rafal_u2, 12:08 23 Paź '10

  że ten klubowy to będzie kolejny zbiór remiksów.

 • Avatar

  Bremo, 11:32 23 Paź '10

  OLK, a na jakiej podstawie to stwierdzasz? Z tego co pamietam, to przed NLOTH Bono powiedział, że inspiruje się hip hopem :p Mnie tam U2 nigdy nie zawiodło, niech robią co chcą. Skoro wydają w najbliższym czasie 3 płyty, to nie mam nic przeciwko, żeby jedna z nich była eksperymentalna.

 • OLK, 10:22 23 Paź '10

  obawiam sie, ze ten klubowy album bedzie porazka. Bono za duzo kombinuje ;/ niedlugo bedzie jak chylinska, w meskim wykonaniu. "umcy umcy dup dup yeah" bleeeeee

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Muzyka jest o wiele ważniejsza od muzyków, którzy ją grają" - Adam