10:24 10 Paź '10

"L'Osservatore Romano" pochlebnie o U2

 ^ ^ ^ ^

"Zuchy, niegdysiejsze chłopaki"- tak określił watykański dziennik zespół, który 8.10.10 zagrał koncert w Rzymie na Olympic Stadium. Na stadionie zgromadził się 75-tysięczny tłum.

"Z całą pewnością nie jest zwyczajem to, by gwiazda rocka podczas koncertu zachęcała zebranych na nim fanów do modlitwy. Tak uczynił w piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Bono, lider U2"- czytamy w gazecie.
Podczas "Walk on" Bono poprosił publiczność, by ta pomodliła się za Aung San Suu Kyi, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla i przywódczynię birmańskiej opozycji, która od lat jest w areszcie domowym.
Dziennik popiera taką formę zaangażowania na rzecz praw człowieka i działań mających rozgłośnić problem biedy- czyli koncert rockowy, a nie koniecznie polityka.
W artykule wspomina się także o działaniach Bono w sprawie redukcji zadłużenia krajów Trzeciego Świata, a utwór "Sunday bloody Sunday" jest określony jako "pieśń tych, którzy walczą z wszelkimi formami politycznego i ekonomicznego ucisku".
Gazeta powołuje się także na Johnna Lennona - prekursora zaangażowanych gwiazd rocka.
 

 • (VeRTigo) (źródło: gazeta.pl)
 • Modyfikacja: 11:09 10 Paź '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono