10:24 10 Paź '10

"L'Osservatore Romano" pochlebnie o U2

 ^ ^ ^ ^

"Zuchy, niegdysiejsze chłopaki"- tak określił watykański dziennik zespół, który 8.10.10 zagrał koncert w Rzymie na Olympic Stadium. Na stadionie zgromadził się 75-tysięczny tłum.

"Z całą pewnością nie jest zwyczajem to, by gwiazda rocka podczas koncertu zachęcała zebranych na nim fanów do modlitwy. Tak uczynił w piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Bono, lider U2"- czytamy w gazecie.
Podczas "Walk on" Bono poprosił publiczność, by ta pomodliła się za Aung San Suu Kyi, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla i przywódczynię birmańskiej opozycji, która od lat jest w areszcie domowym.
Dziennik popiera taką formę zaangażowania na rzecz praw człowieka i działań mających rozgłośnić problem biedy- czyli koncert rockowy, a nie koniecznie polityka.
W artykule wspomina się także o działaniach Bono w sprawie redukcji zadłużenia krajów Trzeciego Świata, a utwór "Sunday bloody Sunday" jest określony jako "pieśń tych, którzy walczą z wszelkimi formami politycznego i ekonomicznego ucisku".
Gazeta powołuje się także na Johnna Lennona - prekursora zaangażowanych gwiazd rocka.
 

 • (VeRTigo) (źródło: gazeta.pl)
 • Modyfikacja: 11:09 10 Paź '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam