18:12 2 Paź '10

Producent U2 przyznaje, że NLOTH to niewypał

Steve Lillywhite ^ ^ ^ ^

Legendarny producent U2, Steve Lillywhite powiedział, że "No Line on the Horizon" nie sprostał oczekiwaniom i że, jego "relatywna" porażka wpłynęła negatywnie na morale w zespole.

Album sprzedał się w znacznie mniejszym nakładzie niż poprzednie wydawnictwa i otrzymał głównie neutralne recenzje, choć w magazynie Rolling Stone dostał aż 5 gwiazdek.

Lillywhite, który był współproducentem albumu wspólnie z Brianem Eno i Danielem Lanoisem powiedział, że w "No Line on the Horizon" zabrakło wielkiego hitu i północno-afrykańskie brzmienie płyty nie zadziałało tak jak planowano.

"Oni są tylko ludzmi. Wkładają całe serce we wszystko co robią, ale sprzedaże nie były na poziomie, którego oczekiwali, ponieważ nie mieli ani jednej piosenki, która pobudziłaby wyobrażnię ludzi" - powiedział producent.

 • jedrzej (źródło: irishtimes.com)
 • Modyfikacja: 18:28 2 Paź '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (9) Strona 1/1

 • Avatar

  TUFKAK_U2, 08:52 9 Paź '10

  jak dla mnie ta płyta jest ok ale bez żadnych rewelacji wybór singli przemilczę bo uważam, że takie np. Breathe powinno być 1 lub przynajmniej 2 singlem.

 • Avatar

  Tyśka, 22:09 8 Paź '10

  Nie rozumiem wypowiedzi tego Pana. Mi tam odpowiada, że nie odniosła komercyjnego sukcesu, a zastosowanie "północno-afrykańskiego brzmienia" na pewno dodało smaczka tej płycie. :) Jest jedną z lepszych płyt jakie U2 wydało.

 • Aislinn, 17:07 6 Paź '10

  Otóż według najnowszej relacji niemieckiego serwisu fanów U2 Steve Lillywhite zażądał umieszczenia sprostowania w "Irish Times", gdyż uznał, że źle zrozumiano jego słowa. Notka na ten pojawiła się w irlandzkim magazynie "Hot Press".

 • Avatar

  Melon, 09:07 4 Paź '10

  Dla mnie NOLTH to płyta zdecydowanie lepsza niż "Bomba" czy "All that you ...".
  nie przeszkadza mi brak "przeboju.

 • Avatar

  Prosiak, 21:47 3 Paź '10

  zgadzam się!!! nie wiem czy płyta spełniła ich oczekiwania, moje spełniła na pewno :)

 • Aislinn, 14:53 3 Paź '10

  W zupełności zgadzam się z Bremo. "Breathe" i "Stand up Comedy" byłyby idealnymi singlami.

 • Avatar

  Bremo, 12:52 3 Paź '10

  moim zdaniem to wina bezsensownego wyboru singli.. Wybrali mdłe, nudne i zachowawcze magnificent i i will go crazy, zamiast świeżych i energicznych breathe, stand up i NLOTH. Nie wiem kto o tym decydowal..

 • dokładnie rafal_u2, 00:57 3 Paź '10

  tak jak mówisz, piękna sprawa
  płyta bez przeboju, ale jeden z niewielu albumów, do których często i naprawdę z największą przyjemnością wracam

 • Avatar

  Paweł =, 00:21 3 Paź '10

  Może i nie było przeboju.Ale dla mnie płyta rewelacyjna.

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

W jednej chwili patrzysz, jak zabijają kogoś w filmie "Zawodowcy", a już po chwili w "Widomościach" oglądasz wypadające z okna ciało... Fikcja staje się czymś znajomym, że powoli zaczynamy tracić wrażliwość w kontakcie z - Bono