14:44 27 Lip '10

Sport.pl: Liga Europy. U2 zniszczyło marzenia Shamrock Rovers

Futbol kontra muzyka ^  ^  ^  ^

Gdy okazało się, że w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy Shamrock Rovers podejmie Juventus Turyn, w Dublinie wybuchło szaleństwo.

Plany Irlandczyków pokrzyżował jednak zespół muzyczny U2, przez który mecz rewanżowy nie odbędzie się na słynnym Stadio Olimpico.

Dla Shamrock Rovers mecz z taką ekipą jak Juventus jest prawdziwym świętem. Na co dzień "The Hoops" grają z Bohemians, Galway United czy University College, a w irlandzkiej ekstraklasie znajdują się drużyny z zaledwie sześciu miast położonych na małej wyspie. Największy stadion mieści niecałe 8 tysięcy kibiców.

Nic dziwnego, że wyprawa na Stadio Olimpico (ponad 28 tysięcy krzesełek) miała być dla Shamrock ogromnym wydarzeniem. Na dwa tygodnie przed meczem okazało się, że obiekt został zajęty przez zespół U2, który - jak na ironię - wywodzi się... z Dublina. Bono i spółka są w trasie "360 Tour".

Rewanżowe spotkanie Juventusu z Shamrock odbędzie się na prawie dwa razy mniejszym od olimpijskiego stadionie Alberto Braglia w Modenie w dniu 5 sierpnia.

  • U2roopa (źródło: sport.pl)
  • Modyfikacja: 15:24 27 Lip '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • OLK, 15:52 27 Lip '10

    jak pech to pech! osobiscie druzynie Juve zycze porazki ;)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Sztuka jest próbą odnalezienia własnej tożsamości. Naszą zemstą w stosunku do Anglii za skolonizowanie nas nie tylko pod względem geografii, ale także świadomości, było znieważenie ich języka i ponowne jego wymyślenie. W powodzi innych, obc - Bono