23:01 22 Lip '10

Daniel Lanois: człowiek ze stali

Znany producent opowiada o swoim wypadku ^ ^ ^ ^

Po raz pierwszy od czerwcowego wypadku motocyklowego, etatowy producent U2 opowiedział mediom o jego okolicznościach i doznanych obrażeniach.

Do zdarzenia doszło w pierwszy weekend czerwca w Los Angeles. Lanois wybrał się na motorze BMW HP2 Megamoto do Henry Fonda Theater w Hollywood, by zobaczyć występ zespołu, który ktoś mu polecił (prawdopodobnie chodziło o The xx lub Phantogram).Jechał z prędkością około 56 km/h, gdy nagle ktoś przed nim nieoczekiwanie postanowił zatrzymać się przy narożnym sklepie. Producent chcąc uniknąć zderzenia skręcił w stronę chodnika i uderzył w skrzynię, przypominającą małą budkę telefoniczną.

"To wszystko. Straciłem przytomność. Kiedy wróciłem do siebie patrzyłem w niebo i na ludzi, którzy próbowali mi pomóc. Ktoś zadzwonił pod 911 i to było na tyle", wspomina Daniel.

Producent został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie zdiagnozowano złamanie obojczyka i miednicy, sześć połamanych żeber i krwawienia wewnętrzne w okolicy płuc. I właśnie krwawienia wewnętrzne i obrzęk płuc przysparzają mu najwięcej problemów. Mimo, że Lanois powrócił już do domu gdzie zmaga się z rehabilitacją to jego stan stale jest monitorowany przez pielęgniarkę.

Lanois wspomina, że był to jego szesnasty motocykl i pierwszy wypadek. Na pytanie czy wsiądzie jeszcze na motor, odpowiedział, że w tym sezonie już raczej nie.

Nieszczęśliwy wypadek pokrzyżował zawodowe plany Daniela. Opóźnił wydanie debiutanckiego albumu projektu Black Dub (teraz płyta ma się ukazać w listopadzie). Odwołać trzeba było również koncerty promocyjne. Lanois przerwał pracę nad nowym albumem Neila Younga. Jak się okazuje nie na długo. Niemal od razu po powrocie do domu producent powrócił do zajęć związanych z płytą muzyka z Toronto. Efekty są na tyle dobre, że Young ma zaprezentować nowe piosenki na festiwalu Nuit Blanche, który odbędzie się w październiku w Toronto.

 • U2roopa (źródło: thechronicleherald.ca)
 • Modyfikacja: 23:07 22 Lip '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować - Bono