02:36 4 Lip '10

Adam Clayton skarży księgowych za zaniedbania

Ciąg dalszy sprawy Carol Hawkins ^ ^ ^ ^

W czerwcu pisaliśmy Wam o pozwie jaki basista U2 wniósł przeciwko Gaby Smyth & Company Accountants - firmie, która kontroluje jego finanse. Teraz wyszły na jaw szczegóły roszczenia. Uwaga! Od liczb może Wam się zakręcić w głowach.

Głównym powodem złożenia pozwu są zaniedbania jakich dopuścili się księgowi i bankierzy w sprawie asystentki muzyka. Pani Carol Hawkins przez pięć lat odchudziła konta Adama Claytona o 4,800,000 euro. Muzyk twierdzi, że kiedy w 2008 roku po raz pierwszy wyszło na jaw, że asystentka podbiera mu pieniądze, księgowi zapewnili go, że przywłaszczona suma wynosiła trochę ponad 13,500 euro. Teraz okazuje się, że już wtedy Hawkins ukradła mu 4,400,000 euro.

Clayton nie wyrzucił jej wtedy z pracy, bo przyznała się do rzekomego przywłaszczenia około 15,000 euro tłumacząc się stresem związanym z rozpadem małżeństwa. Warunkiem utrzymania Hawkins na stanowisku było odcięcie jej od kont bankowych basisty. Najwyraźniej księgowi i bankierzy nie zrealizowali prośby Claytona, bo asystentka nadal podbierała mu pieniądze. Dzięki nim udało jej się kupić m.in. apartament w Nowym Jorku.

Obecnie muzyk domaga się 4,380,000 euro odszkodowania od Bank of Ireland Private Finance za zaniedbania, naruszenie obowiązków i złamanie umowy. Z kolei za zaniedbania, naruszenie obowiązków i niewykrycie nieprawidłowości związanych z przywłaszczeniem tak dużej kwoty Clayton domaga się 4,800,000 euro od Gaby Smyth & Company Accountants i jej dwóch księgowych.

 • U2roopa (źródło: irishcentral.com)
 • Modyfikacja: 02:39 4 Lip '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Nie wiemy dokąd zmierzamy, ale czyż to nie jest przyjemne? - Bono